20191001092032.JPG, фото
01 жовтня 2019, 09:18

Олександр Киричук відкрив музичний фестиваль «Стравінський та Україна»

В обласному центрі Волині відкрили шістнадцятий музичний фестиваль «Стравінський та Україна». Дійство відбулося у Волинському  академічному обласному українському музично-драматичному театрі імені Т. Г. Шевченка у понеділок, 30 вересня 2019 року. Вітав гостей свята та вручав нагороди лауреатам обласних іменних премій в галузі літератури, культури і мистецтва тимчасово виконуючий обов’язки голови обласної державної адміністрації Олександр Киричук.

— Я дуже радий сьогодні бути разом з вами та насолоджуватися світовим мистецтвом. Щиро вітаю лауреатів обласних премій, волинян, які прославляють нашу область далеко за її межами. Бажаю вам нових звершень, успіхів, розвитку у подальшій творчості. Також вітаю всіх нас з Міжнародним днем музики та відкриттям фестивалю, – звернувся до присутніх Олександр Олексійович.

Опісля очільник виконавчої гілки влади в регіоні разом з першим заступником голови обласної ради Юрієм Поліщуком, вручив відзнаки лауреатам. 

У номінації імені Агатангела Кримського премію присудили письменникові, членові Національної спілки письменників України Сергію Цюрицю, за активну участь у вітчизняному літературному процесі, видання книги «Вибране» (2018).

У номінації імені Йова Кондзелевича – художниці, членкині національної спілки художників України Оксані Ядчук-Мачинській, за створення серії пейзажів, натюрмортів і тематичних робіт на тему Волині.

У номінації імені Миколи Куделі – кандидатові історичних наук, провідному науковому співробітникові відділу новітньої історії Волинського краєзнавчого музею Богдану Зеку, за вагомий внесок у наукову, просвітницьку, пошукову, краєзнавчу роботу, детальне вивчення історії міста Луцька у роки Другої світової війни, видання монографії «Луцьк у роки нацистської окупації (1941 – 1944)» (2017).

У номінації імені Ігоря Стравінського – солістці Волинської обласної філармонії, заслуженій артистці України Галині Овсійчук, за активну концертну діяльність, високий професіоналізм, виконавську майстерність, вагомий внесок у збагачення музичного життя краю.

У номінації імені Степана Кривенького – зразковому аматорському ансамблю народного танцю «Вертуни» будинку культури села Гірка Полонка Гіркополонківської ОТГ (керівниця Вікторія Лопанова) за вагомий внесок у розвиток аматорського мистецтва, активну творчу діяльність, балетмейстерські роботи, високу виконавську майстерність.

У номінації імені Олександра Цинкаловського – двоє лауреатів. Премію присудили заступникові директора з наукової частини Адміністрації Державного історико-культурного заповідника у місті Луцьку Віктору Баюку, за вагомий внесок у наукову, просвітницьку, пошукову, краєзнавчу роботу, популяризацію досягнень національної культурної спадщини, відновлення роботи туристичного маршруту підземеллями кафедрального костелу Петра і Павла та докторці історичних наук, професорці кафедри археології, давньої та середньовічної історії України Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки, членкині Національної спілки краєзнавців України Оксані Каліщук за вагомий особистий внесок у дослідження, вивчення і популяризацію історії рідного краю, друк статей, публікацій та книг.

У номінації імені В’ячеслава Хурсенка – артистці драми Волинського академічного обласного українського музично-драматичного театру імені Т.Г.Шевченка Людмилі Натанчук, за вагомі здобутки в розвитку пісенної творчості, виконання сучасної української пісні, акторську майстерність.

У номінації імені Миколи Царенка – викладачеві-методисту Волинського коледжу культури і мистецтв імені Стравінського, заслуженому працівникові культури України Ярославу Корнилюку, за активну управлінську, просвітницько-виховну діяльність, розвиток культурно-мистецької освіти та профспілкового руху Волині.

Варто зазначити, що усі лауреати отримали грошову винагороду у розмірі 5 000 гривень. До слова, обласні мистецькі премії були започатковані у 1992 році. Ці нагороди є найбільш престижними відзнаками обласної державної адміністрації та обласної ради для людей мистецтва. Всього за попередні роки було відзначено 157 лауреатів.

Урочисте дійство продовжилося концертною програмою столичних гостей – Національного академічного духового оркестру України (диригент – Олексій Вікулов). Зі сцени лунали композиції голлівудських кінофільмів у виконанні музикантів-віртуозів. До слова, 1 жовтня, у міжнародний день музики, оркестр відзначає 40-ву річницю від дати створення.

Відділ інформаційної політики облдержадміністрації.