20191120102412.JPG, фото
20 листопада 2019, 10:20

Олександр Киричук взяв участь в робочій зустрічі щодо захисту болотних угідь в рамках субпроекту з земельних питань «Німецько-Український агрополітичний діалог»

Тимчасово виконуючий обов’язки голови обласної державної адміністрації Олександр Киричук взяв участь у робочій зустрічі «Захист та відновлення боліт і менеджмент болотних угідь у контексті захисту клімату та сталого економічного розвитку сільських територій Волині» в рамках субпроекту з земельних питань «Німецько-Український агрополітичний діалог».

Зустріч відбулася у четвер, 19 листопада 2019 року, за участю голови обласної ради Ірини Вахович, народної депутатки України Ірини Констанкевич, директора департаменту агропромислового комплексу облдержадміністрації Юрія Горбенка, німецької делегації у складі сільськогосподарської інженерки BVVG Каті Деллс, координатора проекту Андреаса Габерля, інженера з ландшафтного планування (TU Berlin) Йенса Торманна, представників ОТГ Волині, громадських організацій, фахівців у відповідних галузях тощо.

Очільник найвищої виконавчої гілки влади області привітав учасників заходу та відзначив, що земельні ресурси – одні з найбільш універсальних природних ресурсів, необхідних для галузей господарства.

— Особливістю земельних ресурсів є те, що їх не можна замінити. Внаслідок постійного розвитку сільського й лісового господарства, водних та хімічних меліорацій відбувається інтенсивний розвиток корозійних процесів у лісо-степовій зоні. Протягом останніх років ведеться постійне обговорення проблематики викидів парникових газів. Нестача вологи – це проблема, яка постала не лише у степовій зоні. Земля є одним з головних факторів виробництва. Тому поняття ефективності землекористування переплітається з поняттям ефективності сільського виробництва. Тому й тема нашої зустрічі – захист та відновлення боліт й менеджмент болотних угідь в контексті захисту клімату та сталого економічного розвитку сільських територій Волині, що є надзвичайно актуально. Тому бажаю плідної та продуктивної роботи, – відзначив Олександр Олексійович.

Під час вітального слова сільськогосподарська інженерка BVVG Катя Деллс відзначила, що субпроект з земельних питань «Німецько-Український агрополітичний діалог» працює в Україні з 2016 року. А сама вона представляє німецьке державне агентство, що відповідає за земельний компонент. Зокрема, в темі захисту клімату й боліт, яка активно дискутується в Європейському Союзі.

— Мої колеги, які присутні сьогодні з нами – фахівці з земельних питань. Я впевнена, що сьогодні вдасться знайти багато спільних моментів щодо співпраці. Я вже знайома з головами трьох громад Волині, тож хотіла б почути їхню думку стосовно ефективного використання болотних угідь, що невдовзі перейдуть у їхню власність, – повідомила Катя Деллс.

Головними темами заходу стали: значення аграрного сектору та інших секторів економіки, пов’язаних з використанням землі; болота та колишні болотні угіддя на Волині: місцезнаходження, стан, охоронний статус, цілі виклики; захист боліт у федеральній землі Бранденбург; основи та цілі сталого менеджменту площ на сільських територіях тощо.

В рамках зустрічі також — вивчення перспективи розвитку торф’яно-болотистих територій Волині на місцевості. Зокрема, учасники проекту відвідають Цуманську, Ківерцівську та Забродівську ОТГ.

Відділ інформаційної політики облдержадміністрації.