Олександр Савченко: пріоритет 2018 року – реформування сільської медицини
Постановою Кабінету Міністрів України цьогоріч для області виділена цільова медична субвенція у сумі 189,4 млн гривень, яка спрямовується на будівництво та капітальний ремонт 15 амбулаторій, придбання 130 службових автомобілів та медичного обладнання. Ці кошти – масштабний проект Президента України Петра Порошенка «Розвиток сільської медицини». Про це повідомив голова обласної державної адміністрації Олександр Савченко під час засідання Ради Регіонального Розвитку Волинської області. Захід відбувся сьогодні, 29 листопада 2018 року.
— Первинна медицина на селі має бути якнайшвидше реформована, а якість медичної послуги наближена до людини. З цією метою передбачено додаткове фінансування сільської медицини, створення ефективної системи мотивації лікарів, впровадження практики телемедицини, - повідомив Олександр Ілліч.
Реформа медичної галузі включає в себе заходи із формування спроможної мережі первинної медичної допомоги. Відповідно до структури сформованої мережі первинної медичної допомоги в області буде функціонувати 314 закладів первинної медичної допомоги, в тому числі: 182 амбулаторії, 132 пункти здоров'я. Станом на 26 листопада в області підписано 635 тис 59 декларацій або 61,3% від кількості населення в області.
Окрім того, з 2015 року в рамках спільного проекту Світового банку та МОЗ України «Поліпшення охорони здоров’я на службі у людей» на Волині реалізовується субпроект «Вдосконалення медичної допомоги хворим з хворобами системи кровообігу у Волинській області. Загальна вартість субпроекту – 20 млн дол. За ці кошти
здійснюється реконструкція 33 амбулаторій – на суму, закупляється медичного обладнання та компꞌютерноа техніка.
Зокрема, за кошти субпроекту придбано три рентген-ангіографічних системи, які вже встановлено у Волинській обласній клінічній лікарні, в центральній районній лікарні Ковельського МТМО, Луцькій міській клінічній лікарні.
— Кожна із них вартувала понад 600 тисяч доларів. Ця апаратура дозволяє проводити рентгенологічне дослідження судин і виявляти вади розвитку чи пошкодження. За допомогою ангіографів волинські медики уже лікують інфаркти та інсульти, встановлюють стенти пацієнтам, - підсумував керівник найвищої виконавчої гілки влади в області.
Відділ інформаційної політики облдержадміністрації.