20181107131640.JPG, фото
07 листопада 2018 року

Олександр Савченко здійснив робочий візит у Старовижівський район

Приміщення під амбулаторію, інклюзивно-ресурсний центр та школа-гімназія: ці об`єкти відвідав голова обласної державної адміністрації Олександр Савченко під час робочого візиту у Старовижівський район. Огляд відбувся у вівторок, 6 листопада 2018 року.

Спершу керівник області разом з головою райдержадміністрації Анатолієм Бринчуком оглянули приміщення, яке планують реконструювати під амбулаторію в рамках субпроекту Світового Банку «Вдосконалення медичної допомоги хворим з хворобами системи кровообігу у Волинській області». Зараз частину приміщення орендує аптека, проте з районного бюджету вже виділені кошти на виготовлення проектно-кошторисної документації на реконструкцію Старовижівської амбулаторії загальної практики сімейної медицини.

- Приміщення під амбулаторію виявилося невдало підібраним. Тут є і провина місцевої влади. Будемо визначатися з роботами та коштами, які затвердив Світовий Банк. Однозначно вони будуть більшими, бо будівлю ще підбирали два чи три роки тому, вона не пристосована, - поділився враженнями Олександр Ілліч.

Тоді присутні оглянули школу-гімназію смт Стара Вижівка. Вона складається з двох корпусів. Старіший, побудований в 1952 році та добудований у 1979 році, потребує енергозберігаючих технологій. Тут вже замінили близько 60 вікон за кошти благодійників й батьків, планують замінити й решту. Серед благодійників й народний депутат України Степан Івахів, який оплатив школі заміну та купівлю 20 вікон.

- Ми запланували на цю школу більше пів мільйона гривень – цього буде достатньо, аби замінити усі вікна, яких залишилося більше половини, - зауважив Олександр Ілліч.

Перевірили роботу й інклюзивно-ресурсного центру, який облаштований на базі школи. Поремонтували орендовані приміщення за 120 тисяч гривень. В ІРЦ обладнано  кабінет директора, три кабінети для роботи з дітьми з практичним психологом, логопедом, дефектологом та ігрову зону.

На придбання корекційного обладнання виділено 186 тисяч гривень з державного бюджету, замовлено меблі для педагогів та дітей, а також облаштовується приймальня для батьків.

Проте, Олександра Савченка не задовольнив такий ІРЦ:

- Відкриття пройшло тихо, без мене та заступників. Практично, те, що я побачив – це не центр, це інклюзивний куточок. Тут відсутня спортивно-ігрова площина. А дітям потрібно рухатися. Стінка та басейн десь стоять в кутку – місця дуже мало.

Так, керівник найвищої виконавчої гілки влади в області зауважив, що зобов`яже район допрацювати центр.

Опісля відбувся прийом громадян. Старовижівці в основному зверталися за матеріальною допомогою, з проблемами транспортного сполучення та побутовими питання. Усі звернення зареєстровані та направлені в роботу.

Відділ інформаційної політики облдержадміністрації.