Олена Зеленська: «Настає найвідповідальніший етап упровадження реформи шкільного харчування – на рівні громад»
Начальник ОВА Юрій Погуляйко та його заступник Сергій Мовенко долучилися до Регіонального форуму з питань упровадження реформи шкільного харчування. Захід відбувся на Рівненщині за участі першої леді Олени Зеленської.
Під час 19-го форуму, його учасники підбили підсумки зробленого та окреслили наступні кроки для покращення шкільного харчування.
Дружина Президента наголосила, що настає найвідповідальніший етап упровадження реформи – на рівні громад. Підтримувати їхні потреби готові закордонні партнери.
«Попри складність поточної ситуації держава також розуміє важливість реформи. На підтвердження цього – дві субвенції, які цього року виділені на реформу шкільного харчування: модернізацію харчоблоків та створення кулінарних хабів», – зазначила перша леді.
Водночас Юрій Погуляйко на своїй сторінці у фейсбуці повідомив, що для підготовки й перепідготовки кухарів цього року на Волині планують створити на базі Нововолинського центру професійно-технічної освіти та Камінь-Каширського ВПУ «кулінарні хаби».
Також він окреслив те, що вже зроблено в області у межах реформи. А саме:
- У 2020 році для 58 закладів загальної середньої освіти придбали 612 одиниць технологічного обладнання за кошти цільової субвенції. Освоєно 16,5 млн грн, у тому числі 3,096 млн грн з місцевих бюджетів.
- Впродовж 2021 року в 94 закладах загальної середньої освіти відремонтували харчоблоки (їдальні) на залишки освітньої субвенції та на кошти місцевих бюджетів. Придбали технологічне обладнання для харчоблоків у 41 заклад освіти на суму 1,8 млн грн.
- З 1 січня 2022 року всі заклади загальної середньої освіти перейшли на оновлене шкільне меню. Новими нормами обмежена кількість солі та цукру, жирів рослинного і тваринного походження, а також соків. До нових норм не включені ковбасні вироби, сосиски, рибні, м’ясні та плодоовочеві консерви, кондитерські вироби. Оскільки ці продукти мають високий вміст солі, цукру, а деякі з них – консерванти та трансжирні кислоти, що суперечить принципам здорового харчування. Зменшені норми споживання хліба та картоплі, збільшена кількість споживання молока та кисломолочних продуктів, м’яса, риби, круп та бобових. Збільшені норми щодо рослинного та вершкового масла, розширена варіація використання продуктів під час складання меню.
- У 2023 важливим досягненням є ухвалення урядом Стратегії реформи шкільного харчування на 2023-2027 роки та Плану заходів на 2024 рік. Тож затвердили Програму розвитку освіти Волинської області на 2024-2028 роки, де передбачили заходи з реалізації шкільного харчування у закладах загальної середньої освіти області.
Продовжили ремонтувати харчоблоки й закупляти обладнання для їдалень. Також 34 кухарі пройшли курси з підвищення кваліфікації.