20231206204256.jpg, фото
06 грудня 2023, 20:42

Омбудсмен України Дмитро Лубінець відвідав Волинь та представив Уповноважену у справах людини в області

Сьогодні з робочим візитом на Волині побував омбудсмен України Дмитро Лубінець. Разом із керівництвом області обговорив основні напрямки роботи своєї структури та взяв участь у засіданні сесії обласної ради.

Також Дмитро Лубінець відрекомендував офіційну представницю Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини у Волинській області, нею стала Юлія Спас.

Пріоритетами діяльності Офісу омбудсмена залишається захист прав військовослужбовців, ветеранів та членів родин військовополонених. На сьогодні рф призупинила процес обміну полоненими, аби додатково дестабілізувати соціально-політичну ситуацію в Україні. Для родин військовополонених це подвійний стрес і тривога, тож омбудсмен звернувся до представників волинських тергромад з проханням максимально підтримувати сім’ї військових бранців.

Також Уповноважений ВРУ з прав людини розповів про захист прав неповнолітніх та роботу над поверненням депортованих росією дітей.

Обговорили допомогу та забезпечення внутрішньо переміщених українців, які знайшли прихисток на Волині. Зокрема, питання працевлаштування та проживання.

Акцентували увагу на дотриманні законодавства при переході релігійних громад під юрисдикцію Православної Церкви України, захисті прав та свобод нацменшин, людей з інвалідністю, безпеці мешканців приватних геріатричних пансіонатів, протидії домашньому насильству тощо.