20210121164529.JPG, фото
21 січня 2021 року

Онлайн-брифінг з питань тарифної політики: основне про вартість електроенергії

Уряд України 28 грудня 2020 року встановив для всіх побутових споживачів фіксовану ціну на електроенергію з 1 січня по 31 березня 2021 року в розмірі 1,68 грн (з ПДВ) з 1 кВт.год незалежно від об’єму споживання.

Варто наголосити, що безпосереднього підвищення ціни на електричну енергію не відбулося. Зміни відбулися лише у частині пільг. Зокрема з 1 січня 2021 року припинили свою дію знижені тарифи, що, своєю чергою, збільшило суму оплат у платіжках за спожиту електроенергію. Якщо до 31 грудня 2020 року діяв пільговий тариф 0,90 грн/кВт-год. на електроенергію при споживанні до 100 кВт-год. на місяць, а вартість спожитої електроенергії понад 100 кВт-год. на місяць становила 1,68 грн/кВт-год., то відтепер пільговий тариф скасований і встановлена фіксована ціна –  1,68 грн з ПДВ незалежно від обсягу споживання.

На питання з приводу основних змін на ринку електроенергії відповідала заступниця директора ТзОВ «Волиньелектрозбут» Оксана Гентіш під час онлайн-брифінгу з питань тарифної політики на газ та електроенергію, що відбувся 20 січня 2021 року у стінах Волинської облдержадміністрації.

Слід зауважити, що на Волині працює один постачальник електроенергії – ТзОВ «Волиньелектрозбут». Ціна за один кВт.год електроенергії становить 1 гривня 68 коп. незалежно від об’єму споживання.

За словами Оксани Гентіш, постановою КМУ № 1325 внесено зміни до механізму нарахування вартості за електричну енергію побутовим споживачам. Цими змінами затверджено єдину ціну для категорії побутових споживачів та передбачено застосування тарифних коефіцієнтів для спожитої електроенергії, яка обліковується за зонами доби. Тобто, усі коефіцієнти які застосовувалися побутовим споживачем за двозонними й трьохзонними тарифами залишаються на тому ж рівні, на якому були до 1 січня 2021 року.

Для багатьох волинян залишається відкритим питання щодо вартості електроенергії для тих, хто користується електроопаленням. Раніше такі споживачі мали пільги в опалювальний період – плата до 3 тис. кВт становила 90 коп. за 1 кВт електроенергії.

Оксана Гентіш пояснює: Закон України «Про ринок електричної енергії», прийнятий у вересні 2020 року, та постанова Кабінету Міністрів України від 28 грудня 2020 року не передбачають пільги для таких споживачів.

«Волиньелектрозбут» уже надав НКРЕКП дані по волинських споживачах, які користуються електроопаленням. Сподіваємося, що до завершення поточного місяця будуть прийняті якісь рішення», – розповіла заступниця директора ТзОВ «Волиньелектрозбут».

Голова облдержадміністрації Юрій Погуляйко вважає, що прийняте рішення про встановлення фіксованої ціни на електричну енергію було максимально зважене Урядом спільно з енергетичним регулятором. Початок роботи ринку електроенергії з 1 січня 2021 року спричинив би ріст у платіжках наших громадян. Відтак, на рівні держави прийняте правильне рішення залишити державне регулювання ціни на електрику та установити фіксовані тарифи. Процес створення енергетичного ринку дещо уповільнений та буде продовжений. Наразі Міненерго спільно з НКРЕКП напрацьовують удосконалений механізм фінансового збалансування ринку електричної енергії на поточний та наступні роки.

Управління інформаційної політики та цифрової трансформації облдержадміністрації