20230516172000.JPG, фото
16 травня 2023, 17:19

ООН продовжує допомагати жителям Волині, які постраждали від війни

Сьогодні, 16 травня 2023 року, заступниця голови ОДА Мирослава Якимчук та представник правлінням ООН з координації гуманітарних справ в Україні Джозеф Кроулі провели робочу зустріч з благодійними фондами та громадськими організаціями, які надають допомогу внутрішнім переселенцям на Волині. Також до заходу долучилися фахівці профільних структурних підрозділів облдержадміністрації.

Очільниця департаменту соціального захисту населення ОДА Оксана Гобод поінформувала про кількість вимушено евакуйованих осіб, які наразі проживають в області та їхні потреби.

«Волинь прийняла 77 558 внутрішніх переселенців з інших областей. Статус ВПО мають 53 146 людей. Серед них ¬– 38 049 сімей, 15 470 дітей, 2 239 людей з інвалідністю, 7 400 пенсіонерів та 91 багатодітна родина», – зазначила посадовиця.

Водночас представник правлінням ООН з координації гуманітарних справ в Україні презентував присутнім план гуманітарного реагування на 2023 рік для Волинської області.

«План реагування на поточний рік складається з допомоги, яку надають агенції ООН. План містить дві цілі: перша ¬заснована на принципах та своєчасній допомозі, що рятує життя. Друга – це забезпечення доступу до базових послуг для внутрішньо переміщених осіб, непереміщених осіб і людей, які повернулися на постійне місце проживання», – зазначив Джозеф Кроулі.

Також представники благодійних фондів та громадських організацій розповіли про їхню діяльність у наданні допомоги переселенцям та висловили пропозиції щодо подальшої роботи.