Освіта як передумова до відновлення ветеранів: у Луцьку відбувся виїзний круглий стіл Комітету ВРУ
Сьогодні на Волині відбувся виїзний круглий стіл Комітету Верховної Ради України з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів «Освіта як передумова відновлення ветеранів та членів їхніх сімей». Участь у заході взяв начальник Волинської ОВА Іван Рудницький, народні депутати, представники обласної та місцевої влади, освітньої спільноти і ветеранських організацій.
«Сьогодні ми говоримо про майбутнє наших захисників. Вони віддали свою силу та здоров’я заради країни, і тепер наш обов’язок – зробити все можливе, щоб допомогти їм повернутися до цивільного життя. Волинська ОВА спільно з обласною радою та громадами вже реалізовує три ключові напрями: реабілітація та оздоровлення, сприяння працевлаштуванню через діалог із бізнесом, а також доступність освіти для ветеранів та їхніх дітей. Я вдячний народним депутатам, парламенту та керівництву країни за роботу в напрямку безкоштовної освіти або часткової компенсації фінансування їхнього навчання, і зі свого боку, ми підтримаємо цю ініціативу на всіх рівнях», – відзначив начальник Волинської ОВА.
За словами народної депутатки України, першої заступниці голови Комітету Ірини Констанкевич, проблема доступу до освіти залишається, адже нині 6 тисяч дітей учасників бойових дій і 10 тисяч ветеранів навчаються на контрактній формі.
«Водночас я хочу наголосити, що ми живемо у час дуже стрімких змін, і ми повинні на ці зміни реагувати оперативно. Так, не завжди законодавча робота є ефективна в цьому напрямку, тому що вона деякою мірою сповільнена. Тому важливу роль відіграє саме місцева влада і регіональний рівень, – зауважила Ірина Констанкевич. – Я хочу подякувати Івану Львовичу за ту роботу, яку ми спостерігаємо на Волині, зокрема у напрямку ветеранської політики. Від перших днів я зауважила ефективність такої роботи ОВА, як регулярні зустрічі з ветеранами, зум-зустрічі з членами родин військовослужбовців. Це вкрай важлива комунікація, яка дозволяє побачити проблематику і вирішувати, не втрачаючи час».
Також народна депутатка розповіла про успішні кейси освітніх ваучерів від центрів зайнятості для ветеранів, демобілізованих військовослужбовців, компенсаторні урядові гранти на навчання для дітей військовослужбовців.
Фізична реабілітація – це перший етап відновлення ветерана. Але, зокрема, освіта є передумовою для того, щоб військовий у цивільному житті міг уявити, куди планує рухатись далі.
«Міг заснувати бізнес, міг створити щось нове або відновити себе після війни. Тож ми сьогодні будемо говорити про те, що ми можемо зробити, що змінити і яким чином, щоб розвивати та втілювати освітні проєкти для ветеранів та членів їхніх родин», – зазначив народний депутат України Тарас Тарасенко.
До слова, одночасно із засіданням круглого столу в приміщенні ЛНТУ відбувався Луцький ярмарок ветеранського бізнесу. До участі зголосилися більше 40 учасників, з яких 15 бізнесів беруть участь вперше. Це вже третій повноцінний захід, який масштабно демонструє потенціал ветеранської спільноти.
Волинська ОВА дякує Комітету Верховної Ради України, народним депутатам, представникам громад і освітянській спільноті за увагу до цієї теми. Спільними зусиллями ми забезпечимо нашим захисникам гідне повернення до цивільного життя.