Освітні заклади працюватимуть в онлайн-режимі, доки не будуть спроможні гарантувати учням не лише освіту, а й захист
Стаціонарне навчання у школах проводитиметься в очному режимі, якщо в навчальному закладі будуть повністю вакциновані від COVID-19 не менше 80% освітян. На цьому наголосила заступниця голови ОДА Людмила Тимощук під час брифінгу для місцевих ЗМІ, перебуваючи з робочим візитом у Ковельському районі сьогодні, 12 серпня 2021 року.
Напередодні навчального року Людмила Тимощук особисто перевірила стан вакцинальної кампанії на Ковельщині. Також за участі заступниці голови облдержадміністрації Людмили Тимощук, голови Ковельської райдержадміністрації Ольги Черен та безпосередньо причетних до вакцинальної кампанії в районі – медичного директора центру ПМСД КНП «Ковельське МТМО» Олега Кубая та лікаря загальної практики сімейної медицини амбулаторії №1 у Ковелі Анастасії Кашуби відбувся брифінг для місцевих ЗМІ.
Брифінг відбувся на базі Ковельського Центру вакцинації, де станом на сьогодні вже зробили щеплення більше 11 тисяч ковельчан. Загалом на території району діє два Центри вакцинації та 22 пункти щеплення, працюють виїзні медичні бригади, в наявності достатня кількість вакцин для повного курсу щеплення, проводиться інформаційно-роз’яснювальна робота для населення. Однак, з 270 тисяч мешканців щеплено лише 19 тисяч осіб.
Як зазначила Людмила Тимощук, з такими темпами, з настанням восени навчального року, школярі та студенти знову опиняться за екранами моніторів, а не в стінах навчальних закладів.
«Хочу наголосити, що Міністр охорони здоров’я України запровадив практику для освітян – якщо не буде 80% вакцинованих працівників навчальних закладів, навчальний рік проходитиме в режимі онлайн, – наголосила під час брифінгу Людмила Тимощук. – Тому звертаюсь до освітян та батьків, чиї діти ітимуть до школи чи ВУЗу: у першу чергу ви маєте бути зацікавлені в безпеці дітей, адже саме ви за них відповідальні».
До слова, в Україні рекомендована вакцинація дітям з 12 років, якщо є необхідність (наприклад, виїзд на навчання в країну, яка вимагає сертифікат про вакцинацію; або підготовка до важкої операції – в такому разі щеплення убезпечить ослаблений організм від інфікування і тяжкого перебігу хвороби). Зокрема, на Волині вже провакциновано 12 дітей віком 16 років. Як свідчать дослідження захворюваності на COVID-19, діти менше вразливі до збудників вірусу. В той же час, його мутований штам «Дельта» вражає дітей та молодь нарівні із людьми старшого віку.
Наразі на Волині вже лабораторно підтверджено 7 випадків зараження штамом «Дельта», ще 11 зразків перебувають на встановленні в Інституті молекулярної біології та генетики НАН України в Києві. Згідно з останніми епідемдослідженнями, симптоми «Дельта» подібні до ангіни – немає кашлю, зате є біль у горлі, висока температура, і ще додаються шлунково-кишкові розлади. Швидкість поширення вірусу – контакт із хворим протягом 15 секунд.
Зважаючи на це, масовий імунітет є першочерговою необхідністю, особливо напередодні навчального року із щоденним гуртуванням колективів в закритих приміщеннях.
Щодо проходженням вакцинації у Ковельському районі – медиками напрацьовано чіткий механізм її реалізації. Кожен бажаючий може отримати повний курс щеплення обраною з наявних вакциною. Достатньо зателефонувати або прийти особисто і проконсультуватись безпосередньо в місцях здійснення вакцинації. В освітні заклади, на підприємства та організації можна здійснити організований виїзд мобільної бригади та отримати щеплення без особливої втрати робочого часу. Приймаються заявки до 25-50 осіб, які подає керівник установи в зручний для нього Центр чи пункт вакцинації.
Слід зазначити, недостовірною є інформація про складність проходження вакцинації, відсутність вакцини чи сумніви в її сертифікованій якості. До прикладу, CoronaVac китайського виробництва схвалений та затверджений до використання Всесвітньою організацією охорони здоров’я і має найменшу кількість побічних дій, що найкраще підходить людям літнього віку чи з супутніми захворюваннями в анамнезі.
Також нікого не змушують вакцинуватись примусово.
«Ми розраховуємо на свідомість людей, – підкреслює заступниця голови облдержадміністрації Людмила Тимощук. – Медик, освітянин, підприємець – це така ж людина, як я, ви, наші сусіди. Щоб запобігти коронавірусній інфекції, госпіталізації та, в крайньому випадку, летальних випадків, необхідно вакцинуватись. Це залежить від свідомого вибору людини. Особисто я та моя родина вже пройшли повний курс щеплення. Бажаю усім здоров’я та закликаю до вакцинації!».
У підсумку, відповідаючи на питання журналістів, Людмила Тимощук підтвердила, що до стаціонарного навчального процесу восени не будуть допущені колективи, в яких менше 80% повністю вакцинованих працівників. Однієї дози недостатньо. Освітні заклади працюватимуть в онлайн-режимі, доки не будуть спроможні гарантувати учням не лише освіту, а й захист.
Управління інформаційної та внутрішньої політики облдержадміністрації