Освітній процес повинен бути ефективним та безпечним
Про оцінку стану готовності освітніх закладів до навчального процесу та опалювального сезону йшлося під час відеоселекторної наради під головуванням т.в.о. Міністра освіти і науки України Сергія Шкарлета. За дорученням голови облдержадміністрації Юрія Погуляйка Волинь на нараді представляли його заступник Олександр Троханенко та начальник управління освіти і науки ОДА Людмила Плахотна.
Як зазначив Сергій Шкарлет, аби проаналізувати стан готовності закладів загальної середньої освіти, вузів та дитсадків щодо створення у них безпечних умов для вихованців, учнів, студентів, педагогічних працівників з урахуванням епідемічної ситуації, здійснюється відповідний моніторинг у всіх регіонах країни. Робота проводиться на виконання доручення Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля з метою швидкого реагування щодо запобігання поширенню у закладах освіти коронавірусної хвороби COVID-19.
Відтак, створені відповідні моніторингові групи у складі представників управлінь освіти та науки облдержадміністрацій, структурних підрозділів Держпродспоживслужби та територіальних підрозділів органу Державної служби якості освіти України, які днями здійснюють перевірку освітніх закладів у кожному регіоні. До слова, склад відповідної моніторингової групи затверджений на Волині розпорядженням голови облдержадміністрації від 14 вересня 2020 року № 533.
Як наголосив голова Державної служби якості освіти України Руслан Гурак, відповідна акція – інформаційна, а не каральна, та організована, аби врахувати усі нюанси проведення освітнього процесу у період підвищеної епідемічної небезпеки та прийняти ефективні управлінські рішення щодо створення безпечних умов для учнів, студентів та педагогів. Загалом в Україні перевірять 372 освітні заклади, з них у Волинській області – 14.
Участь у відеоселекторній нараді взяла також і заступник Міністра освіти і науки України Любомира Мандзій, яка закцентувала увагу керівників областей на необхідності використання державних субвенцій місцевим бюджетам на розвиток освітньої галузі. Йшлося, зокрема, про субвенції на придбання шкільних автобусів, облаштування у навчальних закладах харчоблоків, STEAM-лабораторій, внутрішніх вбиралень, а також забезпечення відповідним обладнанням спецшкіл для дітей з порушенням слуху і зору та організацію навчального процесу для дітей з особливими освітніми потребами.
«Ми повинні використати ці субвенції, аби забезпечити високу результативність навчального процесу та говорити в кінці року про ефективне використання бюджетних коштів», – звернулася заступник Міністра до заступників голів ОДА та керівників обласних департаментів освіти і науки.
За словами Любомири Мандзій, найкраща ситуація з використання державної субвенції на придбання шкільних автобусів – наразі використано 49,8% розподіленого обсягу субвенції. Відтак, транспорт вже закуплений у заклади освіти 11-ти областей України, закупівлі відбулися і здійснюється постачання автобусів до 8-ми регіонів, відповідні процедури тривають ще у 5-ти областях. У Волинській області процедури закупівель також відбулися, договори з постачальниками підписані, наразі здійснюється постачання шкільних автобусів в регіон.
«Питання організації підвезення дітей до шкіл є важливим пріоритетом для Президента, Уряду та Міністерства. Кошти виділені, звертаю увагу представників областей на необхідність пришвидшення проведення тендерних закупівель та своєчасне освоєння субвенції на закупівлю автобусів», – наголосив т.в.о. Міністра освіти і науки Сергій Шкарлет під час наради.
Управління інформаційної політики та цифрової трансформації облдержадміністрації