20190108100856.jpeg, фото
08 січня 2019 року

ОТГ Волині на 99,1 % освоїли кошти інфраструктурної субвенції

Децентралізація – одна з найуспішніших реформ сьогодення, яка передбачає передачу значних повноважень та фінансових ресурсів на місця. Окрім того, держава надає підтримку об’єднаним територіальним громадам у вигляді субвенції з держбюджету на формування інфраструктури ОТГ. Зокрема, у 2018 році тергромади Волині на 99,1 % освоїли кошти інфраструктурної субвенції.

Нагадаємо, що нині в області функціонує 51 ОТГ. Так, наприкінці грудня минулого року відбулися перші вибори у дев’яти волинських об’єднаних територіальних громадах. Натомість, у 2018 році субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам на формування інфраструктури 40 волинських громад становила 106 млн 421,900 тис. грн. За рахунок цих коштів реалізували 192 проекти, а касові видатки становлять 105 млн 450,252 тис. грн субвенції. Між іншим, спочатку кількість проектів була дещо меншою. Однак, під час їх реалізації виникала економія, за рахунок якої вдалося реалізувати додаткові проекти.

До слова, в територіальних громадах області найчастіше здійснювали капітальний ремонт, реконструкцію та будівництво вуличного освітлення, ремонт вулиць, реконструкцію та ремонт закладів освіти, культури, адміністративних будівель, купували спецтехніку для місцевих комунальних підприємств тощо.

Отож, станом на 1 січня 2019 року найвищий відсоток освоєння (100 %) отриманих коштів субвенції спостерігається в 16 ОТГ, а саме: двох ОТГ Володимир-Волинського району – Зарічанській сільській ОТГ та Устилузькій міській ОТГ, Поромівській сільській ОТГ Іваничівського району, Жидичинській сільській ОТГ Ківерцівського району, двох ОТГ Ковельського району – Велицькій сільській ОТГ та Люблинецькій селищній ОТГ, Затурцівській сільській ОТГ Локачинського району, трьох ОТГ Луцького району –  Боратинській сільській ОТГ, Городищенській сільській ОТГ та Смолигівській сільській ОТГ, двох ОТГ Любомльського району – Головненській селищній ОТГ та Рівненській сільській ОТГ, двох ОТГ Ратнівського району – Велимченській сільській ОТГ та Самарівській сільській ОТГ, Турійській селищній ОТГ Турійського району, Шацькій селищній ОТГ Шацького району. 

Слід додати, що загалом розмір субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на формування інфраструктури об’єднаних територіальних громад у 2018 році складав 1,9 млрд грн. Ці кошти розподілили між 665 об’єднаними громадами країни, створеними у 2015-2017 роках, пропорційно до площі території та кількості сільського населення.

Відділ інформаційної політики облдержадміністрації.