20240228120610.jpg, фото
28 лютого 2024, 12:01

Перша леді Олена Зеленська: «Від того, що відбувається з дітьми зараз, залежить, що буде з ними – і з нами – в майбутньому»

«Індекс майбутнього» – 0,64. Такі результати дослідження добробуту дітей в Україні презентували днями у Києві. Проєкт було реалізовано з ініціативи Olena Zelenska Foundation / Фундація Олени Зеленської за підтримки Київської школи економіки та Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні.

Участь у презентації результатів важливого дослідження взяла заступниця голови облдержадміністрації Мирослава Якимчук.

Основною метою проведеного дослідження була комплексна оцінка поточної ситуації з добробутом дітей в Україні. Індекс добробуту вимірюється від 0 до 1 та складається із дев’яти показників: освіта, здоров’я, безпека, матеріальне забезпечення, ментальне здоров’я, соціальні навички, прояви ризикованої поведінки, стосунки з сім’єю та друзями й система інституційного догляду.

Наразі «Індекс майбутнього» українських дітей складає – 0,64.
Найкращі показники мають виміри соціальних та емоційних навичок, стосунків у сімʼї та з друзями, ризикованої поведінки. А саме – 86% дітей виявляють емпатію, тобто співчуття, їх хвилює, що відбувається з іншими людьми, 80% полюбляють бути вдома з родиною, 86% дітей мають друзів.

Водночас найнижчі показники добробуту дітей – у трьох сферах: здоров’я, освіта та система інституційного догляду.

Так, результати пілотного дослідження свідчать, що впали показники вакцинації дітей проти дифтерії, правця та кашлюку, а також поліомієліту зменшилася на 16% і 22% відповідно.

44 % дітей в Україні мають ознаки посттравматичного стресового розладу (ПТСР). Дітям важко концентруватися, вони легко засмучуються або вступають у бійки почуваються самотніми та мають проблеми зі сном.

З булінгом щонайменше раз на місяць стикається 40 % дітей. З цькуванням стикаються 12 % дітей.
«Дослідження «Індекс майбутнього» про те, як війна змінює життя українських дітей і яким воно буде їхнє майбутнє», – зазначила перша леді Олена Зеленська. – Добробут наших дітей наразі погіршився. З цифр ми побачили, що війна травмує не лише прямо, а й опосередковано.

Частина дітей не змогла вакцинуватися через бойові дії, ще частина – через батьківський стрес та невизначеність, спричинені війною. Та попри всі негаразди є обнадійлива цифра: загалом 71% дітей вважають себе щасливими».

Результати дослідження за посиланням.