20220629173218.jpg, фото
29 червня 2022 року

Підготовка до навчального процесу: звернення начальника начальника Волинської ОВА Юрія Погуляйка

Добрий день, волиняни.

В області та на кордоні все спокійно. Тому продовжуємо працювати та допомагати військовим.

Сьогодні одним із напрямків роботи є підготовка закладів освіти до навчального року в умовах воєнного стану. Зокрема робимо все можливе для того, щоб освітній процес розпочався з 1 вересня у форматі офлайн і діти могли повноцінно навчатись.

Звичайно, що головне – це безпека учнів та всіх людей, які задіяні в навчальному процесі. Тож на даний час ми проводимо перевірки навчальних закладів та їх прилеглих територій. Кілька закладів сьогодні відвідав разом із працівниками ДСНС у Луцьку.

Є кілька основних завдань, які необхідно вирішити у кожному навчальному закладі. Зокрема це забезпечення якісної системи оповіщення та позначені шляхи евакуації. Повинні бути покажчики руху та таблички, які вказують на місце укриття.

Зрозуміло, що укриття мають бути в кожному навчальному закладі, або безпосередній близькості до нього. Вони мають бути розраховані на всіх учасників навчального процесу, тому можливо навчання буде у декілька змін. Також мають бути створені запаси води, медикаментів та необхідного обладнання.

На початку навчального року для персоналу та учнів будуть проведені тренування щодо порядку дій у разі сигналу про тривогу. Адже у випадку повітряної тривоги в області освітній процес буде перерваний та за можливості продовжений в укритті.

Хочу зауважити, що відповідальність за стан укриття покладається на засновника та керівника закладу освіти (згідно чинного законодавства). Тож ми маємо робити спільну роботу задля безпеки наших дітей та персоналу закладів освіти.

Так, за результатами сьогоднішньої інспекції можу сказати, що деяким школам ми не рекомендуватимемо навчати офлайн. Також це стосуватиметься й шкіл, що знаходяться у пятидесятикілометровій зоні від українсько-білоруського кордону.

Однак, де це можливо, зараз проводиться активна робота для виконання усіх необхідних заходів.

Після проведення всіх робіт з підготовки до навчального року спеціально створені комісії з представниками ДСНС будуть проводити перевірки та оформляти паспорти безпеки на кожен заклад освіти.

Додатково ще проінформуємо як все буде організовано. До зв’язку.

Слава Україні.