Питання удосконалення медичної допомоги при туберкульозі обговорили у профільному Міністерстві
Триває Всеукраїнський місячник боротьби з туберкульозом. Тож у Міністерстві охорони здоров'я України за участі фахівців Центру громадського здоров’я України, керівників департаментів охорони здоров’я та регіональних фтизіопульмонологічних центрів відбулася нарада з питань удосконалення медичної допомоги при туберкульозі.
Серед присутніх – начальник управління охорони здоров’я облдержадміністрації Юрій Легкодух.
Зокрема, мова йшла про профілактику, раннє виявлення недуги, а також вакцинацію. Саме це сприяє зниженню рівня захворюваності серед населення. Важливу роль тут відіграють сімейні лікарі, до яких першочергово звертається пацієнт. У них він має отримати усю необхідну інформацію, пройти скринінгове анкетування та отримати направлення на рентген.
Окрім того, учасники наради обговорили удосконалення системи епіднагляду, організації та надання протитуберкульозної допомоги, забезпечення ефективного виявлення нових випадків та недопущення формування резистентних форм туберкульозу, а також розширення інноваційних програм лікування мультирезистентного туберкульозу.
Як зазначає Юрій Легкодух, сьогодні в пріоритеті амбулаторна модель лікування, з можливістю жити без ізоляції, людино орієнтований підхід, боротьба зі стигмою та дискримінацією пацієнтів. Також посадовець наголошує, що діагностика та лікування туберкульозу є безоплатними.
Довідково: Упродовж 2023 року на Волині виявили 745 випадків хворих на туберкульоз, з них – 93 дитини.