20180711143708.JPG, фото
10 липня 2018, 14:36

Показники виконання місцевих бюджетів області у першому півріччі – зросли

Про це повідомив директор департаменту фінансів Ігор Никитюк під час оперативної наради в голови обласної державної адмінітстрації Олександра Савченка сьогодні, 10 липня 2018 року.

За його словами, за перше півріччя 2018 року до загального фонду місцевих бюджетів області надійшло майже 2 млрд грн власних доходів. Натомість заплановані показники за доходами по області виконані на 110%, при цьому забезпечено виконання усіх 299 місцевих бюджетів.

- Я хочу наголосити, що вже маємо перевиконання за півріччя, тож маємо право, згідно Бюджетного Кодексу, направляти ці кошти на різні цілі, - повідомив Ігор Никитюк.

В області також продовжується робота щодо залучення додаткових коштів, а саме розміщення на депозитних рахунках в банках. Зокрема, за перше півріччя до бюджетів усіх рівнів поступило майже 30 млн грн, з них до обласного бюджету - 22,3млн грн.

В цілому по області на витрати загального фонду вже спрямовано майже 6,8 млрд грн, що становить 54% від запланованого обсягу на рік. Найбільше зросли витрати в галузі соціально-культурної сфери: освіта, охорона здоров`я, соціальний захист. У частині видатків – основне питання виплата заробітної плати. Проблемним залишається питання закриття цих видатків за серпень. До слова, відповідне звернення голова облдержадміністрації Олександр Савченко вже спярмував до Президента та Прем`єр-міністра України. Проте, головний фінансист регіону каже, що в області є і власний ресурс: 7% вільних залишків і 8% - від перевиконання, які спрямують на заробітну плату працівникам  бюджетної сфери.

- Є необхідність упорядкування деяких питань щодо фінансування закладів освіти. В нас є питання по Володимир-Волинській школі-інтернат, яке ми будемо розглядати. Адже там було недотримано пропорції місцевих та немісцевих дітей.

Проте, наразі є рішення відповідної ради про те, що цю проблему усунуто, таким чином управлінням освіти будуть підготовлені відповідні документи на чергову сесію обласної ради.

- Я проведу термінову нараду, бо є певне соціальне напруження в галузі реформування інтернатної освіти. Люди звертаються, не розуміють, що буде далі. Ми повинні дуже зрозуміло пояснювати політику як уряду, так і нашу. Ми маємо спілкуватися і роз`яснювати, щоб вони чітко розуміли як рухатися, - каже Олександр Ілліч.

Однак директор департаменту фінансів запевнив, що кошти на навчальний заклад передбачені в обласному бюджеті та зарезервовані.

Значний фінансовий ресурс місцевих бюджетів надійшов з державної субвенції. У 2018 році – це вже понад 9 млрд грн. Найбільше коштів пішло на освітню, медичну та інвестиційну галузі.

Також держбюджет здійснює виплати для забезпечення житлом відповідних пільгових категорій громадян. Зокрема, держава виділила 14,3 млн грн виплат сім`ям загиблих та ветеранам АТО. Ці кошти пропорційно розподілені між райдержадміністраціями.

Вперше у цьому році виділяється субвенція з держбюджету для придбання житла сім`ям загиблих в АТО та інвалідам на суму 5,7 млн грн на території інших держав. Наразі підготовлено відповідне розпорядження, яке буде розглянуте на бюджетній комісії.

- Ви сказали дуже серйозну річ. Але сьогодні трапився і прикрий випадок. В мене була сьогодні вдова загиблого, яка отримала 1 млн для придбання житла, а їй не дають цих коштів та вимагають довідки. Потрібно провести службове розслідування, бо це категорично неприйнятно. Закликаю, працювати з працівниками соціальних служб, бо вони мають справу з  найбільш вразливими верствами населення, - зауважив Олександр Савченко.

Також доповіла начальниця головного управління ДФС в області – Світлана Савчук. Вона розповіла, що органами ДФС було сплачено 3,2 млрд грн до бюджетів усіх рівнів. Щодо загального фонду держбюджету, то індикативний показник перевиконання становить 102%.

- Великими платниками податків сплачено 9,1 млн грн податку на прибуток, що на мільйон гривень більше, ніж минулого року, - розповіла Світлана Павлівна.

Окрім того, кошти надходять і від заготівлі другорядних лісових ресурсів. Ще в червні  було проведено робочу зустрічі та видано лісові квитки лісокористувачам, які наповнюють бюджет.

Проте, є факти самовільної заготівлі, контроль за якими здійснюють відповідні комісії. Загалом проведено вже 20 рейдів та обстежено 73 пункти прийому продуктів.

- Звертаюся до ОТГ. Ми повинні працювати з населенням, бо вони вважають що держава повинна дати їм все, а вони державі не мають давати нічого. Потрібно ліквідувати байдужість до суспільства та держави та заохотити населення наповнювати місцеві бюджети, - зауважив керівник найвищої виконавчої гілки влади в області.

Разом з тим, працівники ДФС провели 126 перевірок підприємств, які виробляють алкоголь та тютюн. Виявлено 251 порушення, серед них - 49 фактів виготовлення продукції без ліценції.

Таким чином, до місцевих бюджетів сплачено 1,5 млн грн штрафних санкцій.

Загалом, голова облдержадміністрації Олександр Савченко резюмував, що область не стоїть на місці та розвивається:

- Питання наповнення бюджету цікавить всіх. І голів сільських рад, і голів ОТГ. Все повинно записуватися і робитися, адже на оперативних нарадах доповідають високопрофесійні фахівці. Перевиконання певне є. Але особисто в мене немає ні тривоги, ні задоволення, бо знаю, що можемо краще.

Відділ інформаційної політики облдержадміністрації.