Покращення обізнаності населення щодо соціальної підтримки: заступник голови ОДА зустрівся з представниками громад Володимирського та Луцьких районів
19 грудня заступник голови ОДА Тарас Шкітер та очільниця департаменту ветеранської та соціальної політики облдержадміністрації зустрілися з представниками територіальних громад Володимирського та Луцького районів. Мета – активізувати інформаційно-роз’яснювальну роботу стосовно гарантій від держави та місцевого самоврядування, на які мають право вразливі категорії населення.
«За підсумками робочих зустрічей начальника ОВА Івана Рудницького з жителями громад області прийнято рішення поспілкуватися з вами, аби разом напрацювати механізм інформування людей про чинні соціальні програми в області. Адже багато людей не знають про їх існування, – сказав Тарас Шкітер. – Внутрішньо переміщені особи, ветерани, сім’ї загиблих, пенсіонери, люди з інвалідністю – з усіма необхідно пропрацювати і донести інформацію про допомогу від держави, або від громади, на яку вони мають право».
До обговорень також долучилися регіональна координаторка Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?» Наталія Коструба та очільниця ГО «Fox house» Ольга Шваліковська. Вони розповіли про проєкт Міністерства соціальної політики України, що є складовою Всеукраїнської програми ментального здоров'я «Ти як?» першої леді Олени Зеленської «Центр життєстійкості».
Нагадаємо, центри життєстійкості – це дружні безбар’єрні простори, куди може звернутися кожен мешканець громади і отримати першу психологічну допомогу, скерування до потрібних служб та організацій, а також можливість відвідувати групові заняття з психосоціальної підтримки. На Волині наразі їх чотири: у Луцьку, Нововолинську, Заріччі та Зимному Володимирського району. Загалом у трьох центрах життєстійкості на Володимирщині надали понад 19 тисяч послуг. Тож учасників заходу закликали відкривати простори у своїх громадах та запевнили у підтримці у їх створенні.
Потому присутні обговорили завдання начальника ОВА щодо забезпечення дровами внутрішньо переміщених осіб, ветеранів війни, сімей загиблих у війні та безвісти зниклих. Для цього необхідно: провести перевірку, хто саме повинен одержувати таку допомогу та виявити, чи є люди, які не отримують взагалі або отримують її недостатньо. Мета – забезпечити в повному обсязі підтримкою усіх, хто її потребує.
Також під час зустрічі наголосили на тому, що в кожній громаді повинен працювати фахівець супроводу ветерана.