20240527171337.JPG, фото
27 травня 2024, 17:13

Понад 179 тисяч викликів отримали працівники екстренки у 2023 році

Стан та перспективи розвитку служби медицини катастроф в області розглянули під час колегії управління охорони здоров’я ОДА.

Захід відбувся в приміщенні Волинського національного університету ім. Лесі Українки за участю заступниці голови облдержадміністрації Мирослави Якимчук.

Як зазначив директор КП «Волинський обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф» Володимир Шмаль, наразі функціонує 14 відділень екстреної медичної допомоги (ЕМД), центральна оперативна диспетчерська та відділ медицини катастроф. Загалом працює 72 бригади екстреної медичної допомоги. Автопарк налічує 97 санітарних автомобілів, 90 з яких мають термін експлуатації до 5-ти років.

«У 2023 році до центральної оперативної диспетчерської надійшло понад 179 тисяч звернень громадян про екстрену медичну допомогу, що на 7 тисяч більше, ніж у минулому році, – розповів Володимир Шмаль. – Наголошую, що бригади не можуть здійснювати виїзди до хронічно хворих пацієнтів. Це робота сімейних лікарів. Ми втрачаємо час і ресурс, який могли б використати для надання невідкладної допомоги іншим людям у цей же час. Тому давайте разом над цим працювати!».

Також за словами директора обласної екстренки, працівники безперервно навчаються, аби вдосконалити навички надання екстреної медичної допомоги на догоспітальному етапі.

Не оминули увагою й проблемні питання, серед яких - задекларування з НСЗУ пакетів медичних послуг закладами охорони здоров’я. Здебільшого мова йде про надання стаціонарної психіатричної допомоги, медична допомога при гострому мозковому інсульті та гострому інфаркті міокарда тощо.

Що ж стосується перспектив розвитку екстреної медичної допомоги, то це:

  • оновлення автопарку санітарних автомобілів;
  • проведення ремонтних робіт та перевід Ковельського пункту ЕМД у нове приміщення;
  • поширення роботи Служби 112 (м.Львів), єдиного центру прийняття та обробки екстрених викликів, на територію області (на даний час працює в тестовому режимі).

«Наша екстренка – досить потужний заклад, який росте, розвивається та динамічно реагує на виклики сьогодення. Ми чітко розуміємо і працюємо над тим, аби допомога була кваліфікована і доступна, – наголосив начальник управління охорони здоров’я облдержадміністрації Юрій Легкодух.

Окрім того, працівники «ВОЦЕМДМК» візьмуть участь у тренінгу, що відбудеться влітку у Варшаві. Також планують організувати навчання між медициною катастроф і приймальними відділеннями кластерних і надкластерних закладів області.

«Це буде цікаво і для екстренки, і для приймальних відділень наших закладів», – додав головний медик Волині.