20200409082818.jpg, фото
09 квітня 2020 року

Посівна на Волині – у розпалі

Переважна більшість волинських сільгосппідприємств практично завершила посів ранніх ярих зернових та зернобобових культур, цьому сприяли м’яка зима і рання весна. Загалом засіяно 15 тис. га пшениці, майже 30 тис. га ячменю,  35 тис. га вівса та  5 тис. га гороху.  Розпочато посів цукрових буряків, соняшника та кукурудзи.

А от у сільгосппідприємстві «Рать» Луцького району посів кукурудзи на силос майже завершено. Усе завдяки сучасній техніці, зокрема, шістнадцятирядній сівалці, яка щоденно спроможна засіяти по 100 гектарів, - розповів керівник господарства Віктор Шумський.

За словами агронома підприємства «Рать» Олександра Шумського цьогоріч пропозиція якісного насіння – більш ніж достатня. В області сертифіковано 10 насіннєвих господарств. Їх потужності дозволяють забезпечити потребу у якісному насіннєвому матеріалі не лише волинських аграріїв, але і сільгоспвиробників за межами області. 

За словами начальника управління агропромислового розвитку ОДА  Юрія Горбенка, насіннєвими заводами вироблено та реалізовано сільгосппідприємствам області близько 1,5 тис.тонн насіння ярих зернових та зернобобових культур. До послуг сільгоспвиробників також 5 сертифікованих лабораторій. Окрім того, для проведення весняно-польових робіт аграрії мають можливість скористатися товарним кредитом. Лише ТзОВ «Волинь-Зерно-Продукт» станом на сьогодні надало таких кредитів на суму близько 250 млн грн.