20180911171322.jpg, фото
11 вересня 2018 року

Потрібно знайти причини та локалізувати їх, - Олександр Савченко про сморід у Луцьку

В останні роки лучани все частіше скаржаться на неприємний запах у місті. Аби детально розібратися в ситуації, голова облдержадміністрації Олександр Савченко ініціював обстеження діяльності КП «Луцькводоканал» в частині додержання умов, встановлених дозволом на спецводокористування.

За результатами дослідження встановлено, що значного впливу на якість води в річці Стир завдає КП «Луцькводоканал». Зокрема, зафіксовано 4 випадки високого забруднення води азотом амонійним та іонами марганцю, азоту нітратного та хімічного споживання кисню. Також невелике зростання забруднення води спостерігалося по фосфору фосфатів. Відтак, керівник найвищої виконавчої гілки влади в області доручив створити тимчасову робочу групу.

Слід зазначити, що до складу робочої групи  входили представники управління екології та природних ресурсів облдержадміністрації, Держекоінспекції в області, Головного управління Держпродспоживслужби в області, Державної установи «Волинський обласний лабораторний центр МОЗ України», Луцької міської ради, Волинського обласного управління водного господарства, Волинського обласного центру з гідрометеорології, сектору Держводагентства в області.

Як результат, три служби виявили серйозні порушення діяльності КП «Луцькводоканал» в частині додержання умов, встановлених дозволом на спецвикористання. Це може свідчити про неефективну очистку стічних вод, що надалі може спричинити погіршення санітарно-епідемічної ситуації в місті.

Тож з метою недопущення в подальшому поширення неприємного запаху на території міста Луцька та Луцького району, причини якого можуть бути стічні води, що скидають з очисних споруд  КП «Луцькводоканал», а також попередження надзвичайної ситуації екологічного та санітарно-епідеміологічного характеру, голова облдержадміністрації безпосередньо звернувся до Луцької міської ради з проханням оперативно вжити усі необхідні заходи щодо вирішення даної проблеми пов’язаної з очисними спорудами підприємства.

– Проблема смороду в Луцьку є спільною для всіх нас. Тому будемо й надалі працювати над її вирішенням. Для цього потрібно знайти причини та локалізувати їх, – зазначає Олександр Ілліч.

Відділ інформаційної політики облдержадміністрації.