20190916120123.JPG, фото
16 вересня 2019 року

Прапори військово-морських сил України, які підняли 11 грудня 2018 року по всій Волині на підтримку полонених моряків, урочисто спустили

11 грудня 2018 року в обласному центрі та районах Волині підняли прапор військово-морських сил України в знак підтримки українських військових моряків, які потрапили в полон 25 листопада того ж року. Сьогодні, 16 вересня 2019 року, за ініціативи обласної державної адміністрації та обласної ради,  відбулася урочиста церемонія спускання прапора, присвячена визволенню з полону українських військових моряків. Варто зазначити, що 24 бранці Кремля, взяті у полон Росією у Керченській протоці, повернулися на рідну землю 7 вересня 2019 року за сприяння Президента України Володимира Зеленського.

На захід завітали представники обласної влади, волонтери, учасники бойових дій та громадськість. Спустити прапор військово-морських сил Збройних сил України випала честь учаснику АТО, який проходив військову службу в морській піхоті – старшому сержанту Анатолію Горуну.

Тимчасово виконуючий обов’язки голови обласної адміністрації Олександр Киричук під час заходу зауважив, що вже минуло більше дев’яти місяців з дня нападу Росії на українські кораблі в нейтральних водах Чорного моря. І попри те, що Міжнародний трибунал ООН з морського права зобов’язав Росію звільнити усіх моряків та передати Києву конфісковані кораблі – Москва інкримінувала нашим військовим незаконний перетин кордону.

— Минули довгі місяці боротьби за визволення наших воїнів. Було зроблено усе можливе нашим Президентом та професійною командою дипломатів, аби сьомого вересня відбувся обмін між Україною та Росією у форматі 35 на 35. Росія повернула Україні 24 полонених моряки та 11 політичних в’язнів. І сьогодні ми зібралися тут, щоб показати, що ми пишаємося мужністю наших моряків, які продемонстрували усьому світові вірність присязі та патріотизм. Вони справжні герої сьогодення, чия відданість захисту незалежності України є прикладом для усіх нас. Окремо дякуємо родинам моряків. Адже, як сказав Президент, вони теж герої, пройшли непростий шлях в боротьбі за своїх рідних. Впевнений, що звільнення українських в’язнів Кремля це перший важливий крок на шляху до миру та припинення війни на Сході – промовив Олександр Олексійович.

Нагадаємо, 25 листопада 2018 року о 06:00 ранку, перебуваючи в акваторії Керченської протоки, український буксир «Яни Капу» у супроводі бронекатерів «Бердянськ» та «Нікополь» вийшли з морського порту Одеса для планового переходу до нового пункту постійного базування – морського порту Маріуполь. Судна російської прикордонної служби спільно ударними гелікоптерами Ка-52 та штурмовики Су-25 почали маневрувати навколо українців з метою завадити їх подальшому просуванню в Азовське море та згодом відкрили вогонь на ураження. Шість моряків було поранено – двоє з них у важкому стані. Російські спецпризначенці захопили малий броньований артилерійський катер «Бердянськ» та рейдовий буксир «Яни Капу», ще один катер «Нікополь» заблоковували.

Варто зазначити, що акція на підтримку моряків проходить сьогодні у всіх районах Волині. Разом з тим, наша область – єдина в Україні, хто влаштував подібний флешмоб. До слова, усі прапори згодом направлять в Одеський музей морського флоту.

Відділ інформаційної політики облдержадміністрації.