20211022170833.jpg, фото
22 жовтня 2021 року

Представники релігійних організацій на Волині переконані, що вакцинація проти COVID-19 необхідна і не суперечить релігійним канонам

Священнослужителі усіх конфесій Луцького району закликали жителів району вакцинуватись, – інформує Луцька райдержадміністрація.

Про це під час засідання з головою райдержадміністрації Володимиром Кецом наголосили члени новоутвореної Ради Церков при Луцькій районній державній адміністрації. 

Уже другий рік поспіль увесь світ долає пандемію COVID-19. Тому, неодноразово різні інститути соціальних досліджень в Україні досліджували ставлення українців до інформації про перебіг епідемії коронавірусу та вакцинації від COVID-19, аби зокрема визначити рівень довіри до інформації, яку озвучують певні інституції та організації. Так, в трійку лідерів за рівнем довіри входить саме церква.

Зважаючи на те, що громадяни більше прислухаються до позиції релігійних установ, Володимир Кец під час засідання новоутвореної Ради Церков при Луцькій районній державній адміністрації порушив питання стану захворюваності та вакцинації населення від коронавірусної хвороби COVID-19 на території Луцького району.

"Наразі загальна вакцинація розглядається як завдання державної ваги та національної безпеки. Населенню доступна достатня кількість якісних та визнаних у світі вакцин, якими вони мають можливість щепитися безкоштовно та у найкоротші терміни. Свого часу я особисто пересвідчився, як важко подолати цю хворобу та який тривалий час потрібен для реабілітації. Я не хотів би стикнутися з цим знову, тому я та моя родина вакцинувалися", - зазначив Володимир Олександрович.

Протягом попередньої доби зареєстровано більше 100 нових випадків коронавірусної хвороби у Луцькому районі, разом з тим збільшується і кількість летальних випадків. Навіть не зважаючи на те, що в світі, в Україні та на Волині зокрема, щоденно збільшуються темпи захворюваності населення на COVID-19, станом на 20 жовтня, дві дози вакцини від COVID-19 отримали 15750 громадян, що складає всього 9 % від загальної кількості дорослого населення, що проживають в громадах Луцького району.

"Як капелану медичної служби, мені приходилось стикатись зі смертю від COVID, – зауважив отець Олександр Гамалійчук, представник Луцької дієцезії Римо-Католицької церкви. – Тому, особисто я - вакцинувався. І у спілкуванні зі своїм оточенням, як прихожанами так і сім'єю, родичами, друзями, активно підтримую вакцинацію".

Члени ради церков поділилися власним досвідом та думками щодо вакцинації. У своїх виступах священослужителі підтримали прагнення голови районної державної адміністрації Володимира Кеца до консолідації зусиль всіх релігійних конфесій у питанні необхідності вакцинації від COVID-19.

"Не проходить ця хвороба мимо кожного, - зазначив Сергій Шевчук, представник Церкви Адвентистів сьомого дня, - Але серед людей, в церкві зокрема проходить багато дискусій, багато думок, тому вакцинація - це непросте питання для кожного".  

 "Релігія закликає захищати здоров'я людини," - підсумував Сервер Зейнідінов, голова релігійної громади мусульман "Рахма", навівши декілька цитат з Корану.

 "Ми за здорове суспільство!" - підтримали представники Української Православної Церкви.

Подякувавши священослужителям за небайдужість та активну громадську позицію у питанні вакцинації від COVID-19, Володимир Олександрович разом з новоутвореною Радою Церков, закликав громадян вберегти своє життя і здоров’я у відеозверненні.