20190511111944.jpg, фото
10 травня 2019 року

Предстоятель Православної Церкви України Епіфаній відвідав Волинь

Блаженніший Митрополит Епіфаній 10 травня 2019 року під час візиту до Волинської області очолив святкову літургію у кафедральному соборі Різдва Христового у м.Володимир-Волинському та урочисте богослужіння в каплиці військової частини 14 ОМБр, яку освітив та перейменував на честь святого рівноапостольного князя Володимира Великого. Супроводжував предстоятеля ПЦУ України голова облдержадміністрації Олександр Савченко.

Сьогодні, 10 травня 2019 року, день пам'яті преподобного Стефана, єпископа Володимир-Волинського на богослужінні прибули священнослужителі з усієї Володимир-Волинської єпархії, місцеві віряни та прочани з усіх куточків Волині. Тож велелюдно було як у соборі, так і на дворі храму. Тривала літургія у співслужінні запрошеного єпископату та духовенства близько двох годин.

- У цьому році, історичному році, ми отримали великий дар Божий – Господь наділив нас церковною та духовною незалежністю. Ми отримали такий довгоочікуваний синодальний патріарший Томос, який засвідчує, що саме з цього часу ми є незалежною Помісною Української Православною церквою. Сьогодні ми усі разом повинні розбудовувати вже єдине тіло нашої помісної православної церкви. Ми здолали цей довгий і тернистий шлях, на якому було досить багато перепон. І багато випробувань попереду. Якщо будемо всі єдині в православній українській церкві, то не буде усіх негараздів, які спіткали наш український народ. Адже нині ми прагнемо справедливого миру у своєму домі. І це залежить також від нас. Якщо серед нас пануватиме любов, то неодмінно запанує мир в нашій державі і ми здолаємо ворога, який хоче нас поневолити. Ми повинні спільно протидіяти тим викликам, які можуть нас розділити. Ми рухаємося шляхом правди, який приведе усіх нас до повної перемоги, - сказав по завершенню літургії Блаженніший Митрополит Епіфаній.

Опісля митрополит Київський і всієї України очолив хресну ходу від кафедрального собору до дошки пам’яті загиблих учасників АТО (ООС), де разом із запрошеним єпископатом, духовенством, представниками влади та жителями міста і району вшанував пам’ять Героїв Володимирщини, які загинули у неоголошеній війні на сході нашої держави.

По тому ж, вирушив у військову частину м.Володимира-Волинського, де зустрівся із її командуванням, військовослужбовцями і капеланами, та особисто провів чин перейменування та освятив бригадну каплицю та військовослужбовців.

- Щойно ми звершили оновлення цього храму на честь святого рівноапостольного князя Володимира. Під час урочистого богослужіння ми молилися за вас, військослужбовці. Аби Господь зберіг вас неушкодженими, а ми усі під мирним небом розбудовували й надалі свою цілісну незалежну українську державу, в якій постала своя єдина українська православна помісна церква. І присутні сьогодні військові капелани засвідчують те, що церква присутня в армії, церква з армією. І надалі боронитиме не тільки територіальну цілісність, а й свою духовну безпеку. Бажаю, аби Господь дав нам сил і далі йти цим нелегким шляхом, який всіх нас до повної перемоги, - звернувся до військових предстоятель ПЦУ України.

Окрім цього, як свідчення духовної незалежності у подарунок бригаді вручив ікону рівноапостольного князя Володимира Великого та копію Томосу.

Відділ інформаційної політики облдержадміністрації.