20230509120541.JPG, фото
09 травня 2023, 12:04

Пріоритетні напрями державної ветеранської політики: Юрій Погуляйко взяв участь в онлайн-нараді з Мінветеранів

8 травня 2023 року, відбулася робоча онлайн-нарада керівництва Міністерства у справах ветеранів України з начальниками обласних військових адміністрацій. Волинь представляв начальник ОВА Юрій Погуляйко.

Під час зустрічі йшлося про адаптацію звільнених військовослужбовців до цивільного життя, можливості соціально-психологічної реабілітації, працевлаштування та гідне соціальне забезпечення ветеранів.

Учасники заходу обговорили заходи з відновлення  фізичного та ментального здоров'я ветеранів, фінансування програм з працевлаштування та відкриття власної справи демобілізованими військовослужбовцями, грантової підтримки та соціального супроводу як на рівні держави, так і на рівні регіонів.

Очільник області повідомив, що на обліку на Волині перебуває 25 733 ветерани. Серед них учасники бойових дій, війни, члени сім’ї загиблого (померлого) Захисника і Захисниці України, люди з інвалідністю внаслідок війни та постраждалі учасники Революції Гідності.

Учасникам бойових дій надаються послуги з психологічної реабілітації, медичної допомоги, професійної та соціальної адаптації. Також надається матеріальна допомога військовим, людям, які постраждали внаслідок війни та сім’ям загиблих військовослужбовців.

Водночас в області відкрився простір для ветеранів російсько-української війни та їхніх близьких «Плюс Плюс ++». Він функціонує у Волинському національному університеті ім. Лесі Українки: нашим захисникам та захисницям надаються психологічні та юридичні консультації, а також послуги із працевлаштування та навчання.