Пришвидшення темпів приватизації: спільна робота Фонду держмайна та ОДА
Під час чергового засідання регіональної робочої групи з питань ефективного використання державного майна в області обговорено питання пришвидшення процесу передачі майнових об’єктів, які у процесі приватизації не увійшли до статутних капіталів господарств і товариств, від державних органів приватизації до сфери управління облдержадміністрацій. До спільного обговорення питань щодо раціонального використання об’єктів державного майна долучилися заступник голови облдержадміністрації Ігор Чуліпа, начальник управління внутрішнього аудиту облдержадміністрації Оксана Будкіна, завідувач сектору управління державним майном та корпоративними правами Управління забезпечення реалізації повноважень у Волинській області РВ ФДМУ по Львівській, Закарпатській та Волинській областях Андрій Кизицький.
Під час засідання опрацьовано питання покращення співпраці Регіонального відділення Фонду держмайна та органів виконавчої влади області щодо ефективного використання житлового фонду, захисних споруд цивільного захисту та інженерних споруд, які у процесі приватизації не увійшли до статутних капіталів господарств і товариств.
Зокрема, розглянуто проблемні питання щодо управлінням державним майном, переданим від реорганізованих районних державних адміністрацій. Також напрацьовано механізм здійснення оперативного управління спорудами цивільного захисту, переданими зі сфери управління Фонду державного майна. Окрема обговорені результати інвентаризації об’єктів незавершеного будівництва в області з метою виявлення таких, що не використовуються органами управління.
Загалом співпраця Фонду держмайна та державних адміністрацій покликана пришвидшити темпи приватизації з метою подальшого розвитку інфраструктури, залучення інвестицій в місцеву економіку та створення нових робочих місць.
За інформацією Фонду держмайна України, про ефективність впроваджених змін в приватизаційних процесах у державі свідчать показники зростання вартості державних об’єктів на прозорих аукціонах. Зокрема, у 2019 році середнє зростання вартості активів на приватизаційних аукціонах становило 14%, а вже у цьому році цей показник становив 752%.
«Спільна робота у цьому напрямку Регіонального відділення Фонду держмайна, органів виконавчої влади області та територіальних громад дозволяє виявити об’єкти, які не використовуються або ж використовуються не за призначенням, – зазначає заступник голови облдержадміністрації Ігор Чуліпа. – Аби убезпечити таке майно від погіршення майнового стану, потрібно якнайшвидше передати його на приватизацію».
Відтак, головам районних державних адміністрацій надано протокольне доручення опрацювати переліки державного майна, переданого від ліквідованих у процесі децентралізації райдержадміністрацій, з метою виявлення потенційних об’єктів приватизації та оренди.
Управління інформаційної та внутрішньої політики облдержадміністрації