Приватизація держмайна – це нові робочі місця, інвестиції та надходження у бюджет
У 2020 році в Україні розпочався активний процес приватизації державного та комунального майна. Завдяки приватизації з’являються нові робочі місця, модернізуються активи, надходять інвестиції та поповнюється бюджет.
На сьогодні в Україні понад 3600 державних підприємств, якими керують 96 органів управління. З цього переліку близько 1000 підлягають приватизації, а майже 1000 – непрацюючі, які вже можна лише ліквідувати, позаяк їх борги перевищують вартість. І з часом кількість доведених до ліквідації державних активів лише зростатиме, разом зі збитками для держави.
Відтак, приватизація має на меті відновити економіку, перетворити непродуктивні активи на продуктивні шляхом залучення компетентних інвесторів через приватизацію непрофільних для держави об’єктів на онлайн-аукціонах.
Окрім того, завдяки приватизації залучаються сталі інвестиції. Статистика свідчить, що на кожну гривню, витрачену при приватизації, додатково вкладається 4-6 гривень у модернізацію активів та створення нових робочих місць.
Всі успішні країни з ринковою економікою пройшли цей шлях. Для прикладу, станом на 1990 рік в Польщі було близько 8500 тисяч державних підприємств, сьогодні їх близько 40. В Україні на сьогодні близько 3600 державних активів, з якими треба також навести лад.
Як доведено на практиці, приватизація сприяє розвитку малого та середнього бізнесу. У 2020 році 99% інвесторів – це український бізнес. Сьогодні кожен бажаючий українець може стати інвестором. Для приватизації доступні об’єкти нерухомості, транспортні засоби, цілі майнові комплекси й підприємства.
Як взяти участь в аукціоні з приватизації державного майна. Коротка інструкція (відео)
За інформацією регіонального відділення Фонду державного майна України
Управління інформаційної політики та цифрової трансформації облдержадміністрації