Про стан джерел зовнішнього протипожежного водопостачання на території Волинської області
З початку року на території області виникли 1111 пожеж, в яких загинули 22 людини, врятовано 14, з них 2 дітей. Про це повідомив заступник начальника Управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій в області Костянтин Романчук під час чергового засідання комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, яка відбулася сьогодні, 22 серпня 2019 року.
За словами рятувальника, для оперативної ліквідації пожеж важливе значення відіграє наявність справних джерел протипожежного водопостачання. На території Волинської області в експлуатації налічується 2373 пожежних гідрантів. Більша частина пожежних гідрантів розташована на вуличних водопровідних мережах – 1475, решта 898 – на територіях об'єктів.
— Однак, на сьогодні залишаються 17 гідрантів, які все-ще потребують ремонту, а саме: 13 в місті Луцьку та Луцькому районі, три в Ковелі, один в Горохові. Основними причинами несправностей є низька посадка гідранта: несправність штока, який засипаний сміттям або заасфальтований, – зазначив Костянтин Романчук.
Окрім того, на території Волинської області є 1056 водонапірних веж, з яких 22 перебувають в несправному стані, а саме: в Рожищенському районі – 11, Горохівському та Ратнівському районах – по 4, Луцькому, Старовижівському та Маневицькому районах по 1.
— Також викликає стурбованість значна кількість веж, необладнаних пристроями для забору води. В області їх налічується 50. Лише протягом останньої перевірки в травні поточного року виявлено 12 нових необладнаних: 8 в Горохівському та 4 в Ратнівському районах. Основною причиною такої ситуації є те, що приватні власники демонтують зовнішні крани водонапірних веж, не бажаючи щоб сторонні люди користувались водою, – повідомив заступник начальника Управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій в області.
Тож комісія вирішила розглянути стан утримання джерел протипожежного водопостачання в районах під час засідання місцевих комісій з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій. Передбачити заходи впливу на сільських голів та голів об’єднаних територіальних громад, які допускають бездіяльність в забезпеченні пожежної безпеки в межах підпорядкованих їм населених пунктів. Окрім того, було прийняте рішення ініціювати створення джерел протипожежного водопостачання в безводних населених пунктах сільської місцевості та обладнати справні водонапірні вежі пристроями для забору води пожежною технікою.
Відділ інформаційної політики облдержадміністрації.