Проблеми недофінансування Волинського обласного госпіталю ветеранів війни будуть піднімати на рівні Кабінету Міністрів України
Волинський обласний госпіталь ветеранів війни відвідали сьогодні посадовці Волинської обласної державної адміністрації на чолі із головою ОДА Юрієм Погуляйком.
Днями розібратися із ситуацією, яка склалася із фінансуванням закладу після нового етапу медичної реформи, очільника області просили ветерани АТО, які наразі змушені проходити лікування за власні кошти, оскільки держава ще не вирішила яким чином має фінансуватися лікування цієї категорії пацієнтів.
Директорка медзакладу Тетяна Масікова розповіла, що їх колектив вихований кількома поколіннями ветеранів – вони працювали і з учасниками Другої Світової війни, згодом з «афганцями», зараз - із ветеранами антитерористичної операції на Сході України.
«Усі вони приходять до нас не лише із фізичним болем та травмами, часто їм більше потрібна психологічна підтримка, розуміння, увага, допомога пережити наслідки участі у бойових діях. Наш персонал вміє і любить свою роботу, тому ми допомагаємо хлопцям реабілітуватись, у нас багато хто відкрив талант до малювання чи інших видів мистецтва. Усі їх роботи тепер прикрашають стіни лікарні», - ділиться успіхами підопічних лікарка.
Разом з тим, зазначає, що раніше закладу жилось краще і фінансування вистачало, щоб організувати повноцінне харчування та повністю безкоштовне лікування, за виключенням важких випадків, як то інсульти, інфаркти, панкреатити. А після старту другого етапу медичної реформи, заклад змушений конкурувати з іншими медичними закладами, які законтрактувались (уклали договори) на ті ж пакети послуг, аби отримати більше коштів за надані послуги.
«Ми вкладали гроші в облаштування кімнати для реабілітації хворих, бо знали, що тариф за цю послугу близько 6 тисяч, однак після контрактування виявилось, що тариф знизився, оскільки багато медзакладів готові займатись реабілітацією пацієнтів, не лише ми», - зазначає Тетяна Масікова.
Заступниця голова Волинської ОДА Тетяна Щербак порадила адміністрації лікарні розглянути можливість надання додаткових послуг, які б приносили дохід, оскільки підходи до фінансування медзакладів змінились, тому потрібно швидко зорієнтуватись та знайти вузьку спеціалізацію. Це, за її словами, дозволить закладу мати окрему категорію пацієнтів, які лікуватимуться лише у них, та законтрактувати цей вид меддопомоги у Національній Службі Здоров’я України (НСЗУ) аби отримувати додаткове фінансування.
Директорка госпіталю розповіла Юрію Погуляйку, що вони вже зареєструвались, як підприємство, комп’ютеризувались та працюють з НСЗУ, однак аби покращити умови перебування та лікування ветеранам війни, потрібно розробити програму, через яку б держава могла б виділяти додаткові кошти на ці потреби. Закладу багато допомагають благодійники, завдяки їх ініціативі у закладі облаштована зона релаксу та кабінет психолога, зала для занять із реабілітологом тощо.
Голова облдержадміністрації Юрій Погуляйко, його заступники Тетяна Щербак та Анатолій Костик оглянули корпуси госпіталю, поспілкувались із медперсоналом та пацієнтами.
«Ми будемо тримати на контролі ситуацію у військовому госпіталі та інших медичних закладах області, у яких є проблема недофінансуванням. Плануємо звернутися до Кабінету Міністрів України, Президента України та сподіваюся, що нам вдасться зрушити це питання з мертвої точки, аби жоден мешканець області не залишився без можливості отримувати якісну медичну допомогу – особливо вразливі категорії громадян, а медперсонал при цьому вчасно отримував заробітну плату», - наголосив Юрій Погуляйко.