20211222183037.JPG, фото
22 грудня 2021 року

Проект «ГОВЕРЛА»: напрямки співпраці виконавчої влади та громад на Волині

Сьогодні, 22 грудня 2021 року, під керівництвом заступника голови облдержадміністрації Ігоря Чуліпи та у співпраці з регіональним офісом Проєкту USAID  «ГОВЕРЛА» відбулася нарада з головами територіальних громад щодо реалізації Проєкту USAID «Підвищення ефективності роботи та підзвітності органів місцевого самоврядування» («ГОВЕРЛА»).

Нагадаємо, що у Волинській області 10 територіальних громад є партнерами зазначеного Проєкту: Рожищенська, Любешівська, Володимир-Волинська, Боратинська, Горохівська, Ківерцівська, Вишнівська, Локачинська, Шацька та Зимнівська. Упродовж грудня-січня у Луцьку за участю громад, відібраних для участі у Проекті, заплановані три спільні заходи, організовані «Асоціацією міст України» та Проєктом USAID «ГОВЕРЛА». Новації податкового та бюджетного законодавства обговорили в області всередині грудня цього року.

Сьогодні ж під час робочої наради за участю голів територіальних громад, представників проекту та облдержадміністрації говорили про реформування територіальної організації виконавчої влади, зокрема, про законопроект № 4298,  а також обговорили формат співпраці регіональної влади та громад у рамках Проєкту, важливість впровадження розвиткових проєктів та міжмуніципального обміну досвідом.

Як зазначила керівник Волинського регіонального офісу Проєкту «ГОВЕРЛА» Ірина Бойко, наразі команда Проєкту розглядає ініціативи громад-партнерів з метою їх подальшого затвердження, а також здійснює оцінку спроможності громад. 

Ірина Бойко наголосила, що команда «ГОВЕРЛИ» буде постійно надавати підтримку громадам у частині дотримання ними чинного законодавства, яке постійно змінюється, аби органи місцевого самоврядування приймали правильні рішення та розпорядження.

«Починаючи з січня наступного року в рамках Проекту буде також здійснюватися ІТ-аналіз громад, зокрема, будуть перевірені програми, якими у своїй роботі користуються громади, та їх ефективність»,  –  наголосила керівник Волинського регіонального офісу Проєкту «ГОВЕРЛА».  

У свою чергу заступник голови облдержадміністрації Ігор Чуліпа зауважив, що для участі у Проєкті командою «ГОВЕРЛИ» були відібрані найбільш креативні територіальні громади.

«Окрім технічної та фінансової допомоги, яку пропонує «ГОВЕРЛА», ви можете залучити додатковий фінансовий ресурс, взявши у конкурсах на здобуття грантових коштів, зокрема, у рамках Програми транскордонного співробітництва «Польща – Білорусь – Україна», – зазначив Ігор Чуліпа, звертаючись до голів тергромад. –  Однак, слід зауважити, що проєкти мають відповідати стратегіям розвитку громад та області в цілому. Наявність стратегічних перспектив буде пріоритетом при оцінці проєктів в рамках Програми транскордонного співробітництва».

На завершення зустрічі заступник голови облдержадміністрації запевнив, що влада області готова до співпраці з територіальними громадами у рамках Проєкту «ГОВЕРЛА».

 

Управління інформаційної та внутрішньої політики облдержадміністрації