20211115201936.jpg, фото
15 листопада 2021 року

Протягом минулого тижня на Волині рейдовими групами перевірено 610 об’єктів на дотримання карантинних вимог

Про це стало відомо під час онлайн-брифінгу щодо ситуації з протидією поширенню коронавірусної інфекції в області. Про рівень захворюваності в області на COVID-19 та результати перевірок з дотримання на території області обмежувальних протиепідемічних заходів, передбачених для «червоного» рівня епіднебезпеки, поінформували заступниця голови облдержадміністрації Людмила Тимощук, начальник управління державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства Головного управління Держпродспоживслужби у Волинській області Назар Орел та начальник сектору превентивної комунікації ВП Луцького РУП ГУНП в області Василь Климюк. 

Як зазначила на початку брифінгу заступниця голови облдержадміністрації Людмила Тимощук, незважаючи на те, що вже тиждень Волинь перебуває у «червоній» зоні, стабілізації рівня захворюваності на COVID-19 не спостерігається.

«За вчорашній день виявлено 359 випадків захворювання на COVID-19, – повідомила заступниця очільника області. – Це дещо менше, ніж за минулі дні, але ми розуміємо, що це пов’язано з вихідними, коли менше громадян звертаються за медичною допомогою. У порівнянні з вереснем, стрімко зросла динаміка захворюваності. Якщо станом на 1 вересня на 100 тис населення було зафіксовано 22, 5 випадків, то на сьогодні –707,5. За останню добу одужало 348 осіб, у лікарняні заклади області поступило 70 осіб та померло 22 особи». 

Відтак, Людмила Тимощук наголосила, що з метою профілактики коронавірусної хвороби необхідно дотримуватися протиепідемічних вимог, а також отримати щеплення проти COVID-19.

У свою чергу, начальник управління державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства Головного управління Держпродспоживслужби у Волинській області Назар Орел нагадав, що з 8 листопада Волинь потрапила в «червону» зону адаптивного карантину, у зв'язку з чим в області діє ряд обмежень щодо роботи закладів громадського харчування, торговельно-розважальних  центрів, непродовольчих ринків і магазинів, спортзалів, басейнів, фітнес-центрів, театрів, кінотеатрів та проведення масових заходів. 

«На виконання пункту 36 постанови КМУ № 1236 спеціалісти Держпродспоживслужби області як самостійно, так і в складі рейдових груп (яких в області є 20) здійснюють державний нагляд (контроль) за дотриманням санітарного законодавства і здійсненням протиепідемічних заходів у вищезазначених закладах, зокрема, проводять моніторингові перевірки на предмет дотримання протиепідемічних заходів та обмежень «червоної» зони, – повідомив Назар Орел. – Так, з 8 листопада спеціалістами Головного управління проведено 1 123 моніторингових перевірок (в середньому 160 перевірок за 1 день), з них 610 спільно з працівниками Національної поліції. За результатами моніторингових перевірок виявлено 224 порушення встановлених протиепідемічних вимог, що складає 20% від загальної кількості перевірок».

За словами фахівця Держпродспоживслужби, основними залишаються порушення режиму дезінфекції, недотримання правил використання захисних масок, недотримання принципу соціального дистанціювання, кількість відвідувачів перевищує допустиму норму, не проводиться температурний скринінг працівникам перед початком роботи, при вході до закладів неорганізоване місце для обробки рук спиртовмісним антисептиком та централізованого збору використаних ЗІЗ, відсутні інформаційні матеріали при вході до закладу щодо профілактики поширення коронавірусної хвороби.

«У разі фіксації порушень, залежно від їх кількості та виду на конкретному об’єкті, спеціалістами надаються рекомендації або на посадових осіб суб’єкта господарювання складається протокол про адміністративне правопорушення за статтею 42 Кодексу України про адміністративні правопорушення, – зазначив Назар Орел. – Протягом тижня за виявлені порушення протиепідемічних вимог надано 111 приписів (рекомендацій) та складено 113 протоколів».

Як зазначив начальник сектору превентивної комунікації ВП Луцького РУП ГУНП в області Василь Климюк, утворені в області робочі групи, до складу яких увійшли представники Національної поліції, Держпродспоживслужби, органів виконавчої влади області та ДУ «Волинський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України», не є каральними органами. Вони у першу чергу покликані провести профілактичну інформаційно-роз’яснювальну роботу серед громадян та суб’єктів господарювання щодо необхідності дотримання обмежувальних протиепідемічних заходів, встановлених для «червоної» зони, однак, у разі виявлених порушень відповідні адміністративні заходи застосовуються. 

«Хочу відзначити, що за результатами перевірок суттєвих порушень обмежень, передбачених для «червоного» рівня епіднебезпеки, тобто фактів відсутності COVID-сертифікатів або чинних ПЛР-тестів виявлено не було, – наголосив Василь Климюк. – Усі працівники мали відповідні документи, що дозволяють їм провадити діяльність у «червоній» зоні».

Натомість, працівниками поліції зафіксовані випадки порушення маскового режиму. Для прикладу, як інформує Головне управління Національної поліції у Волинській області, лише за два дні 8-9 листопада правоохоронці Волині здійснили майже 700 перевірок та винесли майже 100 постанов на громадян через порушення маскового режиму. За останню добу перевірено понад 320 об’єктів, на порушників оформлено 34 постанови.

Управління інформаційної та внутрішньої політики облдержадміністрації