20240209163400.JPG, фото
09 лютого 2024, 16:33

Прозорість та підзвітність: в ОВА заслухали очільника Луцької громади

Відбулось щотижневе засідання робочої групи «Прозорість та підзвітність» під головуванням начальника Волинської ОВА Юрія Погуляйка. Цього разу фокус уваги зосередили на діяльності Луцької міської ради, зокрема фінансовій підтримці військових з бюджету, про що інформував очільник громади Ігор Поліщук.

Як повідомив Луцький міський голова, на 2024 рік у бюджеті громади вже передбачено 306 мільйонів гривень на підтримку Збройних сил України.

«Окремо на сесії буде здійснено розподіл вільних залишків, це уже є в проєкті рішення. Передбачено ще 194 мільйони гривень. Таким чином, сума на підтримку Збройних сил України буде становити 500 мільйонів гривень», – повідомив Ігор Поліщук.

До слова, нещодавно були оприлюднені результати дослідження серед обласних центрів щодо процентного співвідношення коштів, які виділені на підтримку ЗСУ та бюджету.

«Наше місто займає друге місце в Україні після Вінниці. Це врахована сума у 306 мільйонів, а після того, як ми довиділимо ще 194 мільйони гривень вільних залишків – у нас буде перше місце. Це 12,3% співвідношення бюджету та коштів на потреби Збройних сил», – додав очільник Луцької громади.

Також Ігор Поліщук прокоментував питання членів робочої групи «Прозорість та підзвітність» про закупівлі, які згадувались у волинських ЗМІ. Зокрема, щодо витрат на благоустрій міста:

«За аналітикою видання Форбс Луцьк виявся на шостому місці за кількістю грошей, які були передбачені на Збройні сили України. Перед нами – фактично міста-мільйонники, Дніпро, Одеса, в яких значно більший бюджет. І це враховуючи те, що у нас найменша кількість ПДФО серед усіх обласних центрів. Разом з тим, за виділенням коштів на благоустрій, на бруківку – з приводу чого було багато різноманітних коментарів, ми зайняли третє місце з кінця переліку».