Рада прийняла закон щодо врегулювання видобутку бурштину
Верховна Рада прийняла у другому читанні та в цілому законопроєкт №2240, який передбачає введення єдиних дозвілів на геологічне вивчення бурштинових надр з подальшим видобуванням бурштину на 5 років на ділянки до 10 гектарів.
Це рішення підтримали 279 народних депутатів.
Законопроєкт, зокрема, регулює земельні питання доступу до покладів бурштину, також вводиться відповідальність за недотримання вимог рекультивації землі та обов'язок компенсації завданих збитків, а також забезпечення охорони навколишнього природного середовища під час видобування бурштину.
Відтак, законодавчим актом запроваджується механізм резервування земельних ділянок для потреб надрокористування до початку проведення аукціону чи конкурсу. Законом також запроваджується єдиний дозвіл на розвідку з правом видобування строком на 5 років на ділянки до 10 га із визначенням початкової вартості продажу на аукціоні.
Згідно з документом, початкова ціна продажу на аукціоні спеціального дозволу на видобуток бурштину складе двісті неоподаткованих мінімумів за один гектар землі (34000 грн).
Крім цього, передбачені зміни до Кримінального кодексу України, які передбачають штрафи і кримінальну відповідальність за незаконний видобуток, збут, придбання, зберігання, передачу, пересилання, перевезення, переробку корисних копалин та за ухилення від рекультивації земель.
Зокрема, за видобуток корисних копалин із використанням несертифікованого обладнання передбачений штраф для громадян від 100 до 200 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, а для посадових осіб - від 200 до 300 неоподатковуваних мінімумів. За повторне порушення штраф для громадян і посадових осіб - від 300 до 600 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Відповідні зміни внесено до Кодексу України про надра, Земельного та Кримінального кодексів, Кодексу України про адміністративні правопорушення, законів України «Про державне регулювання видобутку, виробництва і використання дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння та контроль за операціями з ними», «Про угоди про розподіл продукції», «Про землеустрій», «Про митний тариф України», Про порядок виділення в натурі (на місцевості) земельних ділянок власникам земельних часток (паїв)», Гірничого закону України.
Верховна Рада також прийняла за основу урядовий законопроект №2241 з поправками до Податкового кодексу про зниження ставки рентної плати на видобуток бурштину з 25% до 10%. Законопроєкт підтримали 266 народних депутатів.
З текстом законопроекту можна ознайомитись за посиланням: http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/zweb2/webproc4_1?pf3511=67039
Управління екології та природних ресурсів облдержадміністрації.