20220601154043.jpg, фото
01 червня 2022 року

Радісні очі та щирі посмішки: як проживають волинські діти-сироти у вимушеній еміграції

«Коли сміється дитина, сміється весь світ», – це напис на стіні одного із дитячих будинків Республіки Польща, де перебувають маленькі вихованці Волинського обласного будинку дитини.

У перші дні повномасштабної війни заклади для дітей Волинської області на запрошення благодійних фондів були евакуйовані до дружніх країн – Республіка Польща та Республіка Чехія.

«Для нас це було одне із головних завдань – вберегти життя та здоров’я дітей, які позбавленні батьківської опіки та турботи», – повідомив начальник військової адміністрації Юрій Погуляйко на своїй офіційній сторінці у ФБ.

Днями за дорученням Юрія Погуляйка начальниця служби у справах дітей Алла Онищук відвідала місця перебування дітей, поспілкувалася із колегами та переконалася, що для наших діток створенні найкращі умови.

Вихованці Затурцівської спеціальної школи-інтернату проживають у затишному курортному містечку Кавенжинек Замойського повіту. Прийняв дітей благодійний фонд «Honor Pomagania Dzieciom».

Дітям створені домашні умови проживання, вони забезпечені усім необхідним, кожній дитині подарували велосипед. На території готелю є власний мінізоопарк. З маленькими вихованцями займаються спеціалісти та педагоги. Свідченням цього стала мінівистава «Ріпка» польською мовою, яку діти показали гостям.

Маленькі вихованці постійно їздять на екскурсії. Нещодавно відвідали Париж та побували у Діснейленді. У червні планують відвідати Данію.

Керівник благодійного фонду Пьотр Зигарський каже, що хоче створити дітям такі умови й можливості, які він робить для власних дітей. Адже ці діти стали частиною їхньої сім’ї та завоювали серця.

Також з нагоди свята – Дня захисту дітей керівник благодійного фонду передав ключі від мікроавтобуса керівниці закладу Ларисі Лопухович.

Вихованці Крупівського НРЦ, а саме дошкільне відділення «Сонечко» знаходяться у місті Чеський Тешин Республіки Чехія.

Дітьми опікується благодійний фонд «Nehemia» у співпраці з адміністрацією міста та римо-католицькою церквою.

Для маленьких волинян створені гарні умови, вони відвідують місцеву школу, басейн, займаються в гуртках та їздять на екскурсії. Діти з особливими потребами відвідують місцевий реабілітаційний центр.

Вихованці Волинського обласного будинку дитини були евакуйовані до  дитячого будинку, який знаходиться у селі Кшедліна Мала неподалік Вроцлава Республіки Польща.

Проживають діти в окремому приміщенні дитячого будинку «Вьосна». Закладом опікуються сестри одного з католицьких орденів. У цьому закладі виховується також 56 польських дітей різного віку.

За словами Алли Онищук для дітей створенні комфортні умови проживання, де вони мають гарні умови для розвитку та навчання.

«За час перебування у вимушеній еміграції діти помітно підросли, їхнім задоволенні обличчя та радісні очі є свідченням того, що вони дійсно щасливі, – підсумувала візит Алла Онищук.

Начальник обласної військової адміністрації Юрій Погуляйко висловив слова щирої вдячності усім причетним до переїзду дітей у безпечні місця.

«Особливої подяки заслуговують польські та чеські партнери за проявлену турботу, опіку та любов до маленьких волинян, – подякував Юрій Погуляйко. – Dziękuję Ci. Děkuji».