20220913170731.JPG, фото
13 вересня 2022, 17:06

Реабілітаційна допомога дорослим та дітям: відбулося чергове засідання Госпітальної ради

На Волині реабілітаційні послуги для дорослих та дітей надають 12 медичних закладів. За вісім місяців цього року 26 510 тисяч пацієнтів пройшли реабілітацію. Загалом за останні два роки запит на реабілітаційні послуги як для дітей, так і для дорослих зріс майже у двічі.

Про перспективи розвитку реабілітації в регіоні говорили учасники сьогоднішнього засідання Госпітальної ради при обласній державній адміністрації. Засідання відбулося під керівництвом заступниці голови облдержадміністрації Мирослави Якимчук.

«Питання реабілітації завжди займало важливе місце в системі надання медичних послуг населенню. Від початку повномасштабної війни потреба у реабілітації постійно зростає. Особливо це стосується дорослого населення, а саме військовослужбовців, які потребують як фізичної, так і психологічної реабілітації, – наголосила на початку засідання заступниця голови ОДА.

За словами начальника управління охорони здоров’я облдержадміністрації Юрія Легкодуха усі 12 медичних закладів області, що надають реабілітаційні послуги оснащенні необхідним медичним обладнанням та реабілітаційною апаратурою, працює досвідчений персонал.

Про реабілітацію дітей на Волині розповіла Ірина Горавська, генеральний директор КП «Волинське обласне територіальне медичне об’єднання захисту материнства і дитинства».

За її словами у 2022 році заклад надає такі пакети реабілітаційних послуг:

– медична реабілітація немовлят, які народились передчасно та/або хворими, упродовж перших трьох років життя (у 2022 році надано 885 послуг);

– медична реабілітація дорослих та дітей від трьох років з ураженням опорно-рухового апарату (цьогоріч надано 489 послуг);

– медична реабілітація дорослих та дітей від трьох років з ураженням нервової системи (надано 897 послуг).

«З метою покращення якості надання реабілітаційних послуг в санаторії «Дачний» розпочато роботи по реконструкції окремого приміщення, в якому будуть оздоровлюватись та отримувати психологічну допомогу діти, що зазнали насилля. Уже підготовлена проектно-кошторисна документація, – розповіла Ірина Горавська. – Враховуючи те, що основний корпус санаторію побудований у 1986 році, є гостра необхідність у проведенні його реконструкції. Зокрема є потреба у добудові  сучасного лікувального корпусу з можливістю проведення бальнеологічних водних процедур».

Окрім цього, в області розвинена мережа надання реабілітаційних послуг для дорослого населення, в тому числі військовослужбовців. 

Про роботу одного із таких закладів розповів Ігор Гнетньов, керівник Центру реабілітації учасників бойових дій Луцької територіальної громади.

«Медичний центр реабілітації учасників бойових дій спеціалізується на наданні послуг з фізичної та психологічної реабілітації. У закладі працює високопрофесійна команда лікарів, які використовують лише доказові методи лікування наслідків бойових травм, контузій тощо, – розповів Ігор Гнетньов.

На завершення засідання, учасники обговорили напрямки покращення надання реабілітаційних послуг в області та розширення можливостей уже існуючи реабілітаційних центрів.