20231006154256.JPG, фото
06 жовтня 2023, 15:42

Реабілітаційна допомога волинянам

З кожним днем зростає потреба в наданні якісної та всебічної реабілітації населенню. Про це розповів начальник управління охорони здоров’я облдержадміністрації Юрій Легкодух сьогодні, 6 жовтня 2023 року, під час брифінгу.

За його словами, сьогодні процес реабілітації - це цілий комплекс заходів: від моменту виявлення захворювання, отримання травми чи поранення і до готовності громадянина бути адаптованим після лікування до суспільного життя. Зокрема, програма реабілітації на Волині – це спільні напрацювання управління охорони здоров’я, департаменту соціального захисту населення, управління освіти та науки облдержадміністрації, де всі послуги скоординовані та працюють для людини.

«Формування та розбудова реабілітаційних закладів спроможної мережі в області дозволить забезпечити рівномірну доступність реабілітаційної допомоги в кластерних лікарнях та територіальних громадах, забезпечити максимальну ефективність лікувального процесу та одужання, зменшити інвалідизацію громадян, відновити працездатність осіб, які отримали травму чи захворювання, і забезпечити максимальний комфорт життя людини з травмами чи порушеннями», – наголосив Юрій Легкодух.

Окрім того, головний медик області розповів про види, етапи, тривалість та маршрути реабілітації, а також як можна обрати заклад охорони здоров’я для проходження реабілітації.

Якщо говорити про надання послуг із реабілітації на Волині, то:
-11 закладів охорони здоров’я області уклали договори за напрямом «Реабілітаційна допомога дорослим та дітям у стаціонарних умовах» на суму понад 124 млн грн.
-13 закладів охорони здоров’я області уклали договори за напрямом «Реабілітаційна допомога дорослим та дітям в амбулаторних умовах» на суму понад 80 млн грн.
-5 закладів охорони здоров’я області працюють за напрямом «Психіатрична допомога дорослим та дітям у стаціонарних умовах» на суму майже 13,5 млн грн.
-4 заклади охорони здоров’я області уклали договори в рамках пакета медичних послуг «Психіатрична допомога дорослим та дітям, яка надається мобільними мультидисциплінарними командами» на суму понад 2 млн грн.
-12 закладів первинної медичної допомоги уклали договори в рамках медичних послуг за напрямком «Супровід і лікування дорослих та дітей з психічними розладами на первинному рівні медичної допомоги».

Важливо, що НСЗУ не укладає договори з закладами охорони здоров’я, якщо немає відповідної матеріально-технічної бази та кваліфікованих спеціалістів для надання якісних послуг.