Реалізація цифрових проектів в області: Волинь відвідали представники Посольства Швейцарії та «Фонду Східна Європа»
У головній адмінбудівлі області підбили підсумки спільної роботи ОДА з швейцарсько-українською Програмою EGAP, що виконується «Фондом Східна Європа» у цифровізації регіону. Зокрема, Волинь відвідали заступниця директора програми співробітництва Посольства Швейцарії в Україні Сімон Троллер, президент «Фонду Східна Європа» Віктор Лях, керівниця Програми EGAP Олена Саєнко та старша координаторка проєктів Ілона Постемська.
«Дякую "Фонду Східна Європа " та усій волинській команді. Адже завдяки вам, ми успішно впроваджуємо цифрові рішення у нашому регіоні, – зазначила заступниця голови ОДА (CDTO) Вікторія Левчук. – Хочу звернути увагу на ті проекти, які мали важливий вплив на розвиток області в умовах війни. Це не всі проекти. Їх було дуже багато, але саме завдяки їм, ми зможемо подолати наслідки можливих надзвичайних ситуацій».
Тож вона відзначила такі проекти, які реалізували на Волині спільно з «Фондом Східна Європа»:
1. Енергонезалежні ЦНАПи.
Волинська область – перша в Україні, де облаштували сонячні панелі у центрах надання адміністративних послуг. Відтак, 8 громад (Луцька, Зимнівська, Вишнівська, Шацька, Любешівська, Смідинська, Володимирська та Нововолинська) можуть забезпечити функціонування ЦНАПів впродовж щонайменше шести годин в умовах відключення електроенергії, а також дозволяють суттєво зменшити енергоспоживання з електричних мереж.
2. Мобільна валіза у ЦНАПі.
Десять ЦНАПів забезпечено мобільними валізами, які дозволяють надавати адмінпослуги поза місцем розташування центру людям поважного віку, маломобільним групам та у віддалених населених пунктах.
3. Інформаційний аудит відкритих даних.
Волинь – друга область в Україні, якою проведено інформаційний аудит відкритих даних, розпорядниками яких є Волинська ОВА та її структурні підрозділи, за оновленою методикою Міністерства цифрової трансформації України.
4. Кіберхакатон у форматі CTF.
На Волині проведено перший хакатон у форматі CTF – інноваційний захід, який надає можливість командам змагатись у галузі кібербезпеки, показати свої знання та навички у різних аспектах цифрової безпеки. У відкритих дискусійних панелях питання кіберзахисту обговорили представники Департаменту кіберполіції Національної поліції України, управлінь Держспецзв’язку та СБУ в області, науковці, представники ІТ-бізнесу, органів державної влади та місцевого самоврядування.
5. Digital Volyn.
Офіс впровадження цифрових рішень «Digital Volyn» створили з метою підтримки цифрової трансформації регіону та підвищення спроможності органів державної влади, місцевого самоврядування у плануванні та впровадженні цифрових перетворень на місцях.
У рамках візиту на Волинь, представники Посольства Швейцарії в Україні та «Фонду Східна Європа» оглянули ЦНАПи у Нововолинській та Зимнівській громаді, а також ознайомилися із забезпеченням мешканців громади доступними адміністративними послугами. Вони позитивно оцінили їхню роботу та зазначили, що найбільше їх вразили люди. Люди, які горять новими ідеями та захоплюються розвитком своєї громади.
Тож присутні домовилися про подальшу співпрацю та реалізацію спільних проектів для покращення життя населення.