20210511171025.jpg, фото
13 квітня 2021, 17:03

Регулярне добровільне донорство є звичною практикою цивілізованих країн, яка рятує людські життя

Щодня Олександр телефонував своїм друзям і знайомим, благаючи приїхати в лікарню здати кров. Його хвору доньку могли врятувати лише щоденні переливання. Але ось яка справа: лікарі могли дати їй кров з наявного банку, лише якщо хтось поповнить нестачу. Невеликі запаси були потрібні іншим пацієнтам теж.

В Україні довгий час було неврегульоване питання донорства крові. Наприклад, за законом протягом десятиліть іноземцям було заборонено здавати кров в Україні. У 2017 році активні студенти українських медичних вишів навіть зверталися з листом до Верховної Ради, щоб ініціювати зміни в законі про донорство – але тоді спроба була марною.

Нарешті 25 січня 2021 року набрати чинності закон «Про безпеку та якість донорської крові та компонентів крові», який вніс багато змін у цю сферу. Зокрема, відкрив можливість здавати кров громадянам інших країн та особам без громадянства. Відтепер вони можуть бути донорами на підставі посвідчення про постійне проживання в Україні. Цей важливий закон належить до пакету євроінтеграційних, адже стосується найголовнішої цінності Європейського Союзу – здоров’я та життя людей.

Мета інформаційної кампанії #EUкраїна, яка проходить з ініціативи Віцепрем’єр-міністерки з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Ольги Стефанішиної, за підтримки European Union in Ukraine та проєкту Association4U – показати «секторальний» вимір євроінтеграції. Те, як європейські цінності та принципи втілюються в різних сферах, змінюючи на краще побут українців. Детальніше про урядову інформаційну кампанію EUкраїна тут: https://association4u.in.ua/

Завдяки ухваленому закону Україна ще на крок наблизилася до європейських стандартів. Сподіваємося, зміни торкнуться не лише законодавства, але й світогляду українців.

Тому що регулярне добровільне донорство є звичною практикою цивілізованих країн, яка рятує людські життя.

Це – євроінтеграція!