20240308183312.JPG, фото
08 березня 2024, 18:33

Робота із міжнародними партнерами на Волині: залучення інвестиційних проєктів обговорили на нараді в начальника ОВА

У 2023 році в області продовжувалась робота із міжнародними партнерами. Станом на сьогодні є 130 діючих міжнародних угод з партнерами, 17 з яких заключили у 2023 році (з Польщею, Великобританією, Литвою, Німеччиною). Також у минулому році обласна військова адміністрація провела понад 40 зустрічей з міжнародними партнерами.

Аналіз проведеної роботи у цьому напрямку обговорили на нараді начальника ОВА Юрія Погуляйка із керівницею профільного департаменту. Так, директорка департаменту економічного розвитку, зовнішніх зносин та з питань туризму і курортів ОДА Вероніка Бальбуза розповіла про проєкти, які фінансуються за кошти міжнародної технічної допомоги у рамках співпраці із міжнародними партнерами.

Зокрема, у 2023 році фахівці департаменту забезпечили супровід та консультування 14-ти проєктів в рамках програми «Польща-Україна» на суму майже 14 млн євро.

У цій програмі є визначені основні тематичні цілі, за якими йде співпраця. Одна з таких цілей – «Здоров’я». Тож у рамках цього напрямку на сьогодні вже відібрані проєкти, і наша область показала найкращий результат серед інших областей. Адже вдалося залучити 7 проєктів, загальний бюджет яких 6 млн євро.

Крім цих 7-ми проєктів в області ще реалізовуватимуть 3 великих інфраструктурних проєкти, які йдуть поза конкурсом. Це також найкращий показник серед областей. Мова про проєкти «Стан управління водними ресурсами», «Спільний розвиток доступної та стійкої медичної допомоги для людей похилого віку та людей з інвалідністю» та «Створення транскордонних центрів профілактичних оглядів у Люблінському воєводстві та Волинській області» (на базі комунального підприємства «Волинське обласне територіальне медичне об’єднання захисту материнства та дитинства»).

Окрім цього, 18-19 квітня цього року відбудеться засідання моніторингового комітету і будуть визначені переможці щодо тематичної цілі «Довкілля». У цій сфері на Волині також сподіваються взятися за декілька проєктів.