20200422182135.jpg, фото
22 квітня 2020, 18:16

Розділення рахунків за газ – передумова створення ринку газу для побутових споживачів

Розподіл оплати за блакитне паливо на дві складові – власне за газ та за його транспортування – це ключова умова для запровадження ринкової конкуренції, у результаті якої споживач зможе сам обирати у кого купувати газ і за якою ціною.

На цьому наголосили керівники газотранспортної та газопостачальної організацій Волині під час наради, ініційованої головою облдержадміністрації Юрієм Погуляйком.

До січня 2020 року вартість доставки газу була включена в ціну газу і сплачувалась в тому ж рахунку, що і газ. Втім, на виконання Закону України «Про ринок природного газу» Держрегулятор (НКРЕКП) виділив платіж за доставку газу в окрему квитанцію, що викликало нерозуміння і невдовролення споживачів. Переважно, через відсутність широкої інформаційно-роз’яснювальної кампанії.

Під час наради було констатовано, що оскільки продаж газу і його транспортування здійснюють різні компанії, повернення до єдиного рахунку неможливе. Принаймні до окремого рішення Держрегулятора чи Кабінету Міністрів України.

«Транспортування газу виведено, як окрему послугу. Усунено недоречності, як от у квітні здійснено перерахунок споживачам, які з певних причин не користувалися газом. Механізм врегульовано», - пояснює директор ТОВ «Волиньгаз збут» Микола Тищук.

«В країнах, де діє ринок газу, наприкінці року споживачі отримують від 3 до 8 пропозицій від різних газопостачальних компаній і можуть на власний розсуд обирати найвигідніші. В Україні відкриття ринку газу планується вже цього року, і ми готуємося до конкурентної боротьби за споживача, зокрема, розглядаємо можливість запропонувати нашим клієнтам сервісне обслуговування газового обладнання за символічну 1 гривню на рік», – зазначив голова правління АТ «Волиньгаз» Мирослав Коротя.

Управління інформаційної політики та цифрової трансформації облдержадміністрації