Розмінування територій – пріоритетне питання у деокупованих областях
Вчора, 12 вересня 2022 року, перший заступник очільника області Сергій Мовенко взяв участь у засіданні Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій. На порядку денному – розмінування територій України, внаслідок військової агресії рф проти України. А також стан територій, забруднених вибухонебезпечними предметами під час проведення АТО/ООС, Другої світової й інших війн.
За словами заступника Міністра оборони В'ячеслава Шаповалова, за попередніми оцінками близько 160 тисяч квадратних кілометрів територій України потребує розмінування. російська федерація використовує як застарілі боєприпаси, так і нові засоби вражень. На деокупованих територіях виявляють велику кількість саморобних боєприпасів та встановлення мінних пасток.
На сьогодні значні зусилля з розмінування зосереджені на деокупованих територіях Київської, Житомирської, Чернігівської та Сумської областей.
«Станом на 12 вересня з початку повномасштабної агресії знешкоджено понад 253 тисячі вибухонебезпечних предметів, очищено 1761 км залізничних колій, 2920 км доріг, перевірено 70 тис. га територій», – повідомив заступник Міністра оборони і додав, що на сьогодні в планах збільшення підрозділів з розмінування.
Нагадаємо, з квітня поточного року волинські піротехніки знешкоджують боєприпаси на територіях Чернігівської області, звільнених від російських окупантів. Впродовж цього часу рятувальники вже обстежили 117 будівель, споруд (110 з яких – житлові будинки) та понад тисячу гектарів місцевості.
Лише за серпень група саперів ДСНС Волині виявили 422 вибухонебезпечні предмети. Це – 374 артилерійські снаряди, 4 мінометні та 1 протитанкову міни, 3 реактивні боєприпаси, 2 одиниці касетних елементів та 25 одиниць вибухових речовин.
Загалом до заходів з розмінування територій залучаються піротехнічні підрозділи ДСНС, вибухотехнічні групи Національної поліції, Збройних Сил України, Національної гвардії та Державної спеціалізованої служби транспорту. Допомога надходить і від міжнародних партнерів України. Зокрема, у вигляді техніки, металодетекторів, засобів бронезахисту, інструментів для розмінування та знешкодження боєприпасів.
Після обговорення члени комісії прийняли рішення щодо продовження МВС, Міноборони та ДСНС виконання завдань та заходів з розмінування деокупованих територій, а також визначення необхідного обсягу їх фінансування. Особливо це стосується сільгоспугідь, які будуть засіватися навесні.