Ще 20 закладів Волині перевірили на протипожежну безпеку
На Волині тривають перевірки стану протипожежної та техногенної безпеки на об’єктах із масовим перебуванням людей. Адже їх головна мета – приведення громадських закладів до належного рівня протипожежного захисту, роз’яснення керівникам важливості виконання всіх вимог приписів органів державного пожежного нагляду та попередження виникнення надзвичайних ситуація та загибелі на них людей.
Зокрема, 2 квітня 2018 року співробітники ДСНС здійснили перевірки 20-и об’єктів з масовим перебуванням людей області, за результатами яких складено 11 протоколів. Користуючись нагодою, рятувальники оглянули шляхи евакуації, перевірили вогнегасники та інші первинні засоби пожежогасіння, вивчили готовність персоналу об’єктів до дій у разі виникнення пожеж та інших ситуацій.
Тож перевірка ТзОВ «Золота Легенда» у місті Володимирі-Волинському, що на вулиці Устилузькій, 154, засвідчила відсутність заключеного договору на обслуговування системи протипожежного захисту (автоматичної пожежної сигналізації), а також відсутність вогнезахисного обробляння горища.
Натомість у будівлі Камінь-Каширської райспоживспілки (м. Камінь-Каширський, площа Культури, 15) відсутня система пожежної сигналізації, дерев'яні елементи не піддано вогнезахисному оброблянню, відсутній пристрій блискавко захисту, а кількість вогнегасників недостатня.
Що ж стосується супермаркету «Слайга» та кафе «Бочка», що у Ковелі на проспекті П. Могили, то інспектори теж виявили ряд протипожежних недоліків: приміщення кухні не обладнано модульною системою пожежогасіння, сигнал від спрацювання системи протипожежного захисту (приймально-контрольних приладів) не виведено на централізований пункт прийняття тривожних сповіщень, а також відсутні дані щодо визначення пожежної небезпеки облицювальних матеріалів стін та стелі у приміщенні кафе. Схожі проблеми й у кафе «Оранж», що розташоване на вулиці Незалежності у Ковелі.
Ряд протипожежних порушень зафіксовано й в будівлі кафе «Романівська садиба», розташованого у селі Війниця Локачинського району. Зокрема, не проведено вогнезахисне обробляння дерев’яних елементів покрівлі, вийшов термін експлуатації вогнегасників, а сигнал від систем протипожежного захисту не виведений на пульт центрального спостереження.
Однак у народному домі «Просвіта» міста Ковеля при проведенні позапланової перевірки порушень не виявлено, а запропоновані в приписі заходи виконані.
Слід зазначити, що до відповідної роботи залучили фахівців із запобігання надзвичайних ситуацій місцевих підрозділів та апарату управління ДСНС у Волинській області, які перевіряють роботу адміністрації об’єктів для забезпечення належного рівня пожежної та техногенної безпеки, справність систем оповіщення, автоматичного виявлення та гасіння пожежі, внутрішнього протипожежного водопроводу та комплектування пожежних кранів, а також працездатність систем аварійного освітлення евакуаційних виходів та димовидалення.
Разом із тим, перевірили заклади науки та освіти. Тож у загальноосвітній школі-гімназії імені Наталії Ужвій міста Любомль інспектори виявили, що дерев'яні конструкції горища не оброблені вогнетривким розчином, у будівлі не обладнана автоматична пожежна сигналізація, кількість вогнегасників нижча норми, а пожежні кран-комплекти не укомплектовані пожежними рукавами та стволами. Наявні недопрацювання протипожежного характеру виявлені й у Любомльському дошкільному навчальному закладі №1: не перевірено на опір ізоляцію електромереж, недозабезпечено будівлю пристроями захисту від блискавки та вторинних її проявів, не оброблено вогнетривким розчином дерев'яні конструкції горища, не обладнано будівлю автоматичною пожежною сигналізацією та не проведено технічне обслуговування наявних вогнегасників.
Окрім того, у навчально-виховному комплексі селища Ратне дерев’яні конструкції горища не оброблено вогнетривким розчином, не обладнано пожежною сигналізацією об’єкти, не влаштовано пожежну водойму, а вогнегасники не направлено на технічне обслуговування.
А у Рожищенському коледжі Львівського НУВМ та БТ ім С.З. Гжицького не проведена перевірка стану вогнезахисного покриву (просочення), електромережа не перевірена на омічний опір ізоляції, відсутній блискавкозахист над будівлею, не введена в експлуатацію система автоматичної пожежної сигналізації.
– З усіма працівниками закладів та обслуговуючим персоналом рятувальники провели інструктажі з порядку дій на випадок пожеж чи кризових ситуацій, практично вчать користуватися вогнегасниками та відпрацьовують порядок евакуації людей з будівель на випадок загрози їх життю чи здоров’ю. За результатами перевірок керівникам установ і закладів вручають приписи з термінами для усунення виявлених порушень правил пожежної безпеки, – зазначив начальник управління ДСНС у Волинській області Володимир Грошовінчук.
Управління ДСНС України у Волинській області.