20230505163410.jpg, фото
05 травня 2023, 16:34

Щороку 5 травня світова спільнота відзначає Міжнародний день боротьби за права людей з інвалідністю

У нашій державі 2,7 млн осіб мають інвалідність. І повномасштабна війна цей показник тільки збільшує. Тому сьогоднішній День є нагодою привернути увагу до важливості розбудови безбарʼєрного середовища та створення рівних можливостей для всіх громадян України.

Наразі запроваджуються нові підходи і моделі професійної реалізації людей, які мають інвалідність. Усе – для їх повноцінної інтеграції в робочий процес. Ці зміни викладені в законопроєкті 5344-д – з їх допомогою в Україні буде сформовано нову культуру соціального бізнесу. А люди з інвалідністю зможуть розраховувати на професійну адаптацію, підвищення заробітної плати, соціальний супровід на робочому місці, фінансування облаштування робочого місця, нові можливості для соціального підприємництва.

Також, в Україні ухвалено План заходів на 2023-2024 роки з реалізації Національної стратегії зі створення безбар’єрного простору в Україні. Його реалізацію координує Перша леді України Олена Зеленська. І увесь План цих змін спрямований на те, щоб безбар’єрність стала новою суспільною нормою. А кожна особа, яка має інвалідність, жила в Україні повноцінним життям!