20180925124335.JPG, фото
25 вересня 2018, 12:43

«Серце віддаю дітям»: на Волині відзначать 100-річчя від дня народження Василя Сухомлинського

28 вересня 2018 року виповнюється 100 років від дня народження видатного українського педагога, публіциста, поета, громадського діяча Василя Олександровича Сухомлинського. Його творчий доробок користуються популярністю не лише в Україні, а й далеко за її межами. Тож з метою належного відзначення цієї дати на Волині організують низку святкових заходів. Відповідне розпорядження та план заходів затвердив голова обласної державної адміністрації Олександр Савченко.

Відтак, учора, 24 вересня 2018 року, на базі Волинської державної обласної універсальної наукової бібліотеки імені Олени Пчілки відбулася літературна година «Василь Сухомлинський: серце, віддане дітям». Окрім того, упродовж вересня заплановано проведення педагогічних читань «Василь Сухомлинський: великий українець, педагог, гуманіст», присвячених життю і творчості відомого педагога. Натомість, в закладах освіти області проведуть виховні та інформаційно-просвітницькі заходи, конференції, педагогічні читання, семінарські заняття, лекції, години спілкування, присвячені 100-річчю від дня народження Василя Сухомлинського. Поруч із тим, у Волинській обласній бібліотеці для дітей організують експрес-виставки «Золоті розписи мудрості», а також перегляд літератури «Добро творити на землі людині лиш дано…». Також 26 жовтня у Волинському інституті післядипломної педагогічної освіти відбудеться обласна науково-практична конференція «Педагогічна спадщина В.О.Сухомлинського в освітньому просторі Волині».

Слід зазначити, що творчість та педагогічну спадщину славетного педагога-гуманіста, педагога-практика ХХ століття важко переоцінити. Василь Олександрович зумів, в непростий для усієї країни час, стати для сучасності взірцем того, як відійти від офіційних ідеологічних догм тоталітаризму і створити ідеологію гуманізму, любові й поваги до особистості учня. Його педагогіка вже тоді випереджувала час і тому сьогодні є актуальною.

Педагог-гуманіст в середині ХХ ст. у своїй маленькій Павлиській школі на практиці став новатором теорії і практики всієї системи освіти.

Його оновлена педагогіка – це педагогіка співробітництва, особистісно орієнтованого навчання, громадянськість як «пристрасть людського серця», соціалізація дітей з особливими освітніми потребами, розвиток критичного мислення, родинна педагогіка, позбавлена морального зубожіння, «медична педагогіка» - ось неповний перелік факторів, за допомогою яких і твориться Людина.

Черпати відповіді на важливість тих чи інших професійних компетентностей для успішної реалізації освітніх завдань кожен учасник освітнього процесу має нагоду із невмирущої педагогічної спадщини великого педагога-гуманіста.

Відділ інформаційної політики облдержадміністрації.