20190306124623.jpg, фото
06 березня 2019 року

Шевченківські дні на Волині: АНОНС заходів

9 березня 1814 року народився Тарас Григорович Шевченко – великий син українського народу, відомий художник і геніальний поет. Тож традиційно у перші дні весни на Волині пройдуть Шевченківські дні.

Як повідомила начальник управління культури, з питань релігій та національностей облдержадміністрації Ольга Чубара, цьогоріч заходи приурочені до 205-ї річниці від дня народження Великого Кобзаря. Відтак, у Луцьку відзначення проходитиме два дні – 9-10 березня 2019 року.

Зокрема, в день народження Тараса Шевченка відбудеться мистецьке дійство «Нас гуртують думи Кобзаря», в рамках якого заплановано:

  • 00 год. – акція «Прийди зі своїм Кобзарем» та читання віршів Т.Г.Шевченка «Коло Тарасового слова» перед центральним корпусом Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки;
  • 00 год. – покладання квітів до пам’ятника Тарасу Шевченку (проспект Волі, 13);
  • 00 год. – літературно-мистецька композиція «Наш Тарас» у Волинському академічному обласному музично-драматичному театрі імені Т.Г.Шевченка. Окрім того, на другому поверсі фойє театру презентують виставку студентських творчих робіт «Тарасовими стежками».

Що ж стосується 10 березня, то об 11.50 год. розпочнеться громадська хода від Кафедрального собору Святої Трійці в Луцьку до пам’ятника Тарасу Шевченку на проспекті Волі перед центральним корпусом Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки. Саме там, о 12.00 год. відбудеться панахида та покладання квітів до пам’ятника великому українському поету.

Опісля ж святкування продовжиться на площі Свято-Троїцького кафедрального собору, де з благословення Високопреосвященнішого митрополита Луцького і Волинського Михаїла заплановано дійство «Збирайся, Родочку, на Колодочку». Серед учасників: архієрейський хор «Оранта», хор Волинської православної богословської академії, оркестр Національної гвардії України, фольклорних колективів села Куснища Любомльського району та Рожищенського Народного дому «Просвіта». Початок – 12.30 год.

– Запрошуємо лучан та гостей міста взяти участь у святкуванні 205 річниці з дня народження Тараса Григоровича Шевченка, – зазначила Ольга Сергіївна.

Слід додати, що дата народження Т.Г.Шевченка внесена до календаря пам’ятних та знаменних дат ЮНЕСКО і відзначається також у всьому світі.

Відділ інформаційної політики облдержадміністрації.