20230202151552.jpg, фото
02 лютого 2023, 15:15

«Шкільний автобус»: Волинська ОВА шукає альтернативні варіанти підвезення школярів

Днями перед керівництвом обласної військової адміністрації постало завдання забезпечити підвезення учнів та вчителів до навчальних закладів. Особливо гостро це питання стоїть у віддалених від обласного центру громадах. За оперативними даними управління освіти і науки ОДА, підвезенню підлягають 13 665 учнів, – поінформувала начальниця управління Наталія Матвіюк. З них доїздом до шкіл на сьогодні забезпечено 12 848 школярів. Решта дітей підвозиться муніципальним, а також найманим транспортом, за укладеними угодами з перевізниками.

Потреба у шкільних автобусах для Волині становить 72 транспортні одиниці, в тому числі 2 спецавтобуси, обладнані місцями для діток на колісних кріслах. Адже з початку оголошення воєнного стану для потреб Збройних сил України з шкільного автопарку області було вилучено 63 автобуси, які перебували у власності територіальних громад.

Перший заступник голови ОДА Сергій Мовенко доручив департаменту інфраструктури ОДА проаналізувати ситуацію та віднайти альтернативні шляхи вирішення питання. Зокрема, модернізувати маршрути або додати рейси, віднайти перевізників, які візьмуть на себе зобов’язання по підвезенню школярів.

«Багато навчальних закладів в області відновили очне навчання. Тому ми повинні оперативно закрити проблему довезення дітей для навчання – в районах, де є така потреба і в громадах, де було вилучено окремі одиниці транспорту», – підсумував обговорення Сергій Мовенко.