20250515132931.PNG, фото
15 травня 2025, 13:14

Сім’я – там, де починається життя і ніколи не закінчується любов

Сім’я – це не лише слово. Це перше тепло, яке ми відчуваємо ще в колисці. Це місце, де нас приймають без умов. Де можна бути собою, не боячись осуду. Де поруч завжди є хтось, хто обійме, захистить, зрозуміє.

15 травня – Міжнародний день сім’ї. Це не просто дата в календарі, це день, коли ми ще раз маємо згадати про головне: кожна дитина має право зростати в любові, турботі та безпеці. І це не привілей. Це має бути нормою, бо дитинство не повторити, а сім’я – це фундамент, на якому будується особистість, а відтак – і майбутнє країни.

Кожна дитина має право на життя у сімейному середовищі – це міжнародно визнане базове право, яке держава зобов’язана гарантувати.
Виховання дітей у родинному колі є пріоритетом державної політики у сфері захисту прав дитини.

26 листопада 2024 року Уряд України затвердив Стратегію забезпечення права кожної дитини на зростання у сімейному оточенні до 2028 року та Операційний план її реалізації на 2024–2026 роки. Ці документи визначають основні напрями трансформації системи опіки і догляду, а саме:
– розвиток соціальних послуг для підтримки сімей з дітьми на рівні громади;
– сприяння сімейним формам виховання дітей, які втратили піклування батьків;
– підготовка випускників інституційного догляду до самостійного життя.

Волинська область входить до переліку 10 демонстраційних регіонів, які першими впроваджують цю реформу за підтримки партнерських організацій. Наразі розпорядженням голови обласної державної адміністрації затверджено Регіональний план реалізації зазначеної Стратегії.

Основне завдання – створення якісних послуг за місцем проживання сімей, щоб максимально зберегти дитину у біологічній родині. Якщо це неможливо – забезпечити їй право на проживання у новій, турботливій та стабільній сім’ї.

Міжнародний день сім’ї – це ще одне нагадування про важливість системного, відповідального підходу до реалізації права дитини на сім’ю.

Кожне управлінське рішення, кожен крок на місцевому рівні має враховувати потреби дітей і родин.

Детальніше про сімейні форми виховання та умови усиновлення можна дізнатися на державній платформі https://dity.gov.ua/uk/