20211009122234.jpg, фото
09 жовтня 2021, 12:20

Систему надання медичних послуг учасникам АТО/ООС обговорили на Консультативній раді при Волинській ОДА

Засідання Консультативної ради у справах ветеранів АТО/ООС, сімей загиблих (померлих) захисників України при Волинській обласній державній адміністрації відбулось 7 жовтня 2021 року за участі заступниці голови ОДА Людмили Тимощук.

Нагадаємо, консультативно-дорадчий орган створений відповідно до розпорядження голови ОДА Юрія Погуляйка від 25.05.2021 року № 294. Його основними завданнями є захист законних прав та інтересів ветеранів війни Волині, їх підтримка, реабілітація та надання необхідної допомоги. Увійшли до складу Консультативної ради представники обласних, районних та міських громадських об’єднань учасників АТО/ООС та їх сімей.

Так, одним із обговорених під час засідання питань було медичне забезпечення ветеранів війни. Зокрема, як повідомили члени консультативної ради, останнім часом все більше нарікань на недостатнє пільгове медичне забезпечення у закладах охорони здоров’я учасників АТО/ООС. Також за деякі послуги доводиться сплачувати самостійно.

Тож, як пояснила запрошена на засідання керівниця Волинського обласного госпіталю ветеранів війни Тетяна Масікова, ситуація із медичним забезпеченням учасників АТО/ООС змінилась із вступом в дію реформи охорони здоров’я. Зокрема, Волинський обласний госпіталь ветеранів війни фінансово забезпечує себе відповідно до заключеного договору з Національною службою здоров’я України. Тобто, за програмою медичних гарантій є перелік послуг, за які відшкодовує держава, а є перелік платних послуг.

На сьогодні, учасники АТО/ООС у госпіталі фінансуються так само, як і інші громадяни України. Власних зароблених коштів на усі пільгові категорії не вистачає.

Тетяна Масікова підтвердила, що раніше лікування ветеранів АТО/ООС передбачало комплексне обстеження і відповідне лікування, тепер – кошти передбачені лише на лікування однієї нозології. Тобто пільга діє на лікування одного захворювання, з яким учасник АТО/ООС звернувся в медзаклад.

Така ситуація склалась не лише у Волинській області, а по усій країні, тому порадила порушувати це питання на державному рівні, адже здоров’я ветерана війни повинно бути на першому місці. 

Своєю чергою, заступниця голови ОДА Людмила Тимощук повідомила, що за наявності направлення свого сімейного лікаря можна безкоштовно пройти обстеження у Волинській обласній лікарні. Для прикладу, на МРТ, КТ, УЗД тощо. Тож закликала усіх заключити декларації із сімейними лікарями, аби мати таку можливість.

Завершуючи обговорення, учасники засідання вирішили підготувати листи-звернення в Міністерство ветеранів, МОЗ, Офіс Президента з конкретними пропозиціями щодо покращення системи медичного забезпечення ветеранів війни. Для прикладу, серед пропозицій – збільшення коефіцієнта на надання медичної послуги для ветеранів АТО/ООС та розширення переліку лікарських засобів.

Окрім цього, підготують лист і на Волинську обласну раду, аби порушити питання передачі від територіальних громад цільових субвенцій в обласний бюджет для лікування ветеранів війни.

Управління інформаційної та внутрішньої політики облдержадміністрації