20210401190838.JPG, фото
01 квітня 2021 року

Ситуація із забезпечення киснем ковідних лікарень повністю під контролем, - Юрій Погуляйко

Термінову нараду з керівниками ковідних лікарень у Луцьку, а також за участі керівництва обласної ради та керівників відповідних структурних підрозділів облдержадміністрації провів 1 квітня 2021 року голова облдержадміністрації Юрій Погуляйко, аби запобігти поширенню інформації про те, що в області, нібито, є проблеми із забезпеченням киснем медзакладів, що надають допомогу хворим на COVID-19.

Перш за все, голова ОДА Юрій Погуляйко відзначив, що коронавірусним хворим нічого не загрожує і усі, хто потребує кисневої терапії, - її отримують.

Так, днями керівництво обласної інфекційної лікарні повідомило управління охорони здоров’я облдержадміністрації про те, що є затримка із централізованим постачанням кисню.

Як з’ясувалося, ситуація виникла через форс-мажорні обставини на львівському заводі виробництва кисню, де сталася аварія. Через це виробництво впало на 50 %. До слова, зазначений завод забезпечує киснем 12 західних областей, у яких також через це затримки.

Дізнавшись про те, що у лікарнях Волині може виникнути проблема із забезпечення киснем, управління охорони здоров’я облдержадміністрації прийняло рішення про переведення хворих, які потребують стаціонарного киснезабезпечення, у інші ковідні медзаклади.

Тож така ситуація мала місце через форм-мажорні обставини на заводі з виробництва кисню, яких в Україні є кілька. І один із них, де закуповують кисень волинські медзаклади, - знаходиться у Львівській області.

«У нас, крім обласної інфекційної лікарні, в області є ще 18 закладів, що надають допомогу хворим на COVID-19, та мають централізований кисень. Вони усі здатні на сьогодні забезпечити усіх, хто цього потребує, киснем. Також інформація про смерть пацієнта при перевезенні – неправда. Такого не було. Це можуть підтвердити головні лікарні лікарень. Усі переведені хворі з інфекційної лікарні, що потребували стаціонарного кисню, ще у вівторок були перевезені по інших медзакладах і не було ніяких проблем», - наголосив заступник голови ОДА Ігор Чуліпа.

Окрім цього, обласна інфекційна лікарня забезпечена достатньою кількістю кисневих балонів на випадок того, якщо хтось потребуватиме апарату ШВЛ.

Також, як повідомив Ігор Чуліпа, на сьогодні є домовленість із керівництвом заводу, що поставка кисню на Волинь буде вже завтра вранці.

На завершення наради голова ОДА Юрій Погуляйко наголосив, що у майбутньому необхідно передбачати такі обставини, і домовлятися про поставку кисню й з іншими регіонами.

Управління інформаційної політики та цифрової транформації облдержадміністрації.