«Скажи чесно, ти як?»: у Луцьку містян навчали піклуватись про ментальне здоров’я
До Дня ментального здоров’я на Театральному майдані обласного центру проводили інтерактивні заходи за участю усіх зацікавлених містян.
В центрі міста розмістили чотири інформаційно-практичні локації. Куратори кожної з них розповідали про важливість піклування про своє ментальне здоров’я та про техніки самодопомоги у скрутний момент.
До прикладу, як почати позбуватись накопиченого стресу чи зняти психологічну напругу, розказували і демонстрували техніки самозаспокоєння та вдячності.
Найпростіші, на перший погляд, поради здатні допомогти впорядкувати хаос у думках. Зосередження на чомусь маленькому і незначному може врятувати від небезпеки панічної атаки: стисніть у руках предмет (ключі, брелок, квиток, гаманець), опишіть його, згадайте звідки ця річ у вас, яка вона на колір і дотик, для чого, з чим пов’язана тощо. Концентрація допоможе уникнути паніки.
Практикуйте техніку дихання. Почергові «глибокий вдих/повільний видих» також здатні заспокоїти нервову системи, зняти напругу тіла, сповільнити серцебиття.
Маленькі ритуали, в тому числі дотримання порядку в оселі, допоможуть впорядкувати повсякденне життя. Під час війни, коли ми часто залежимо від випадку, необхідно зберігати контроль над тим, що можливо. Ми вибираємо і контролюємо о котрій прокинутись, застелити ліжко, якою дорогою піти на роботу та не залишати брудного посуду на ніч. Маленькі віхи порядку і структурованості приносять у життя відчуття стабільності, якої зараз дуже не вистачає.
А також вдячність – за людей, що поруч, за обставини, які склались на краще, собі – за сили і вибір кожного дня продовжувати боротьбу. Кожен наш день наповнений маленькими моментами, які варті подяки і людьми, які цих слів потребують.
Пам'ятайте, що просити про допомогу не соромно. Також дізнатись більше можна у телеграм-каналі «Ти як?» , який створений для того, щоб кожен знайшов психологічну допомогу тоді й там, коли вона потрібна.