20250110170501.JPG, фото
10 січня 2025, 15:48

Службовцям Волинської ОВА розповіли про основи роботи з нейромережами

У Волинській обласній військовій адміністрації відбулося навчання для державних службовців, присвячене використанню у роботі сучасних комп’ютерних технологій та штучного інтелекту (ШІ). Спікером виступив доцент Луцького національного технічного університету Юрій Лук’янчук.

Під час навчання учасники обговорили, як інтегрувати можливості ШІ в свою роботу, які переваги це може дати та виклики, що виникають на шляху. Приділили увагу практичному використанню популярних інструментів, таких як Canva, Mentimeter, WriterReader, Flippity, ThingLink, ChatGPT. Також службовці дізнались, що таке «промт» і хто такі промт-інженери, які переваги і ризики несе ШІ.

Поговорили про упередження щодо використання нейромереж та про успішні приклади впровадження ШІ у світі. Наприклад, у Великобританії судді отримали дозвіл на використання штучного інтелекту для написання судових рішень, тоді як в Італії ChatGPT заборонений.

«Людину не замінить штучний інтелект, але з часом вас можуть замінити ті, хто вміє користуватися ШІ. Тож ви маєте бути кращими завтра, ніж були вчора»,– відзначив Юрій Лук’янчук. Водночас лектор наголосив, що надмірна довіра до ШІ ризикована – кожна четверта відповідь може бути недостовірною.

Заступниця голови Волинської ОДА з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації (CDTO)Вікторія Левчук зауважила, що інтеграція ШІ у державну службу неодмінно відбудеться у майбутньому.

«Але ми вже зараз маємо орієнтуватися у сучасних технологіях, аби вони не стали для нас несподіванкою. Це ефективно для аналізу даних, отримання миттєвого зворотного зв’язку від авдиторії та оптимізації роботи працівників».

Наступні заняття будуть присвячені платформі WEB3.0 та криптовалюті. До слова, навчання можливостям нейромерж відбулось в результаті партнерства Волинської облдержадміністрації та ЛНТУ. Завдяки ініціативі профільного відділу цифровізації ОДА підписала з університетом меморандум про співпрацю. Це дасть змогу навчати держслужбовців новим технологіям та покращити цифрові навички працівників.